تعلیق دو ساله آرای صادره در سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران

سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: آرای صادره در هیات‌های بدوی و تجدید نظر سی ‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به مدت دو سال تعلیق شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، همایون امیرزاده با اشاره به تعلیق دو ساله آرای صادره برای ناشران متخلف در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار کرد: با توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همزمانی برگزاری نمایشگاه با اعیاد شعبانیه و با موافقت محسن جوادی؛ رئیس نمایشگاه کتاب، آرای صادره برای ناشران متخلف سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران به مدت دو سال تعلیق شد.


وی افزود: بر این اساس، تمام آرا به جز موارد مربوط به تکثیر غیرمجاز و عرضه کتاب غیرمجاز شامل این تعلیق دو ساله خواهند شد.
سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اضافه کرد: در صورتی که این ناشران در طول دو سال آینده تخلفی در نمایشگاه نداشته باشند، آرای صادره در نمایشگاه سی‌اُم بی‌اثر خواهد شد اما در غیر این صورت، با اولین تخلف هریک از این ناشران، احکام صادرشده به اجرا در خواهند آمد.
بر اساس این گزارش، تخصیص غرفه به این ناشران با توجه به امکانات و فضای در اختیار نمایشگاه و نوع تخلف ناشران با اخذ تعهد از مدیر مسئول انتشارات در بخش مربوطه صورت می‌گیرد.
در سی‌ا‌ُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 124 ناشر از حضور در نمایشگاه سی و یکم محروم شدند که 80 رای مربوط به عرضه و فروش کتاب سایر ناشران و 40 مورد نقد کردن بن خرید کتاب بود.
همچنین از مجموع 227 رای صادره در هیات بدوی نمایشگاه سی‌اُم، 61 مورد بنا به درخواست ناشران متخلف در هیات تجدیدنظر مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت که 11 مورد با توجه به مدارک و مستندات ارایه شده، مورد تخفیف قرار گرفتند.
سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از تاریخ 12 تا 22 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
فراهنگ**1880

افزودن نظر