حسام‌الدین سراج:

به افراد خوش می‌گذرد اما در تولیدات موسیقی افتخار نداریم

حسام‌الدین سراج در مراسم رونمایی آلبوم موسیقی «از سراسر بگذشته»، گفت: متاسفانه شرایط فرهنگی کشور به ویژه در موسیقی، به خوبی پیش نمی‌رود؛ به افراد خوش می گذرد اما در تولیدات آن چیزی وجود ندارد که بتوان به آن افتخار کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، آلبوم موسیقی «از سراسر بگذشته» جزء برگزیدگان جشنواره موسیقی «ایرج بسطامی» است که مراسم رونمایی آن، شامگاه ۱۴ اسفند در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

سید محسن حسینی خواننده این آلبوم و احسان عبایی آهنگساز این اثر هستند؛ نوازندگان آن را نیز مهدی رنگین کمان، حامد رحمانی، چکاد فشارکی، آفرین نظری جو و محمد باقر زینالی تشکیل می‌دهند.

حسام‌الدین سراج ـ خواننده موسیقی ایرانی ـ در این مراسم اظهار کرد: در زمانه ما دامنه تفریح و تفنن از فرهنگ و هنر بیشتر شده است. متاسفانه شرایط فرهنگی کشور به ویژه در موسیقی، به خوبی پیش نمی‌رود؛ به افراد خوش می گذرد اما در تولیدات آن چیزی وجود ندارد که بتوان به آن افتخار کرد.

او که دبیر هنری جشنواره «ایرج بسطامی» است، ادامه داد: هنگامی که این آلبوم در جشنواره بسطامی انتخاب شده بود، استاد شهبازیان اعتقاد داشت که اثر متفاوتی است و پشت آن فکر وجود دارد.

همچنین احسان عبایی ـ آهنگساز این آلبوم ـ گفت: قطعات این آلبوم حاصل طبع آزمایی من در سنین پایین است که نهایتا با همراهی دوستان و هنرمندان ضبط شد. در این آلبوم قطعاتی با سازهای مختلف ساخته شد که سعی کردیم از ترکیبات مرسوم و همچنین از تنوع‌طلبی بیش از حد فاصله بگیریم. ما همین طور از اشعار کمتر شنیده شده طالب آملی، خواجوی کرمانی و مهدی اخوان ثالت بهره بردیم.

سپس، سید صابر امامی ـ تهیه‌کننده اثرـ درباره موسیقی سنتی گفت: متاسفانه گاهی دارایی‌های خودمان را فراموش می‌کنیم و آلبوم‌های موسیقی سنتی به خوبی در محافل مطرح نمی‌شوند و تولید این آلبوم نشان دهنده جسارت است و مطمئنا آغازگر اتفاقات بزرگی در آینده خواهد بود.

سید محسن حسینی ـ خواننده آلبوم «از سراسر بگذشته» ـ نیز از افراد و مجموعه‌هایی که در تهیه این آلبوم همکاری داشتند قدردانی کرد و حضور پیشکسوتان را مایه دلگرمی و حمایت برای ادامه این مسیر دانست.

در این مراسم میثم میثمی ـ رئیس فرهنگ‌سرای اندیشه ـ گفت: در دورانی که برخی آثار موسیقی به دلیل خراب شدن ذائقه مخاطبان به سمت کمتر شدن محتوا رفته است، انتخاب شعر و مضامین این اثر مطابق نیازهای فرهنگی روز جامعه ایرانی انجام شده و بسیار فاخر محسوب می‌شود.

انتهای پیام

افزودن نظر