نویسنده کاشانی نماینده ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب ایتالیا

کاشان- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان از راهیابی یک نویسنده کاشانی به نمایشگاه بین المللی کتاب کودک در کشور ایتالیا خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، مصطفی جوادی مقدم روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: حسن اسماعیلی طاهری نویسنده کاشانی به عنوان یکی از نمایندگان ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا در فروردین ماه سال 1397 حضور خواهد یافت.


وی اضافه کرد: طاهری به همراه پریا لرستانی در اختتامیه چهارمین دوره کارگاه خلق تصویری کتاب دستان به عنوان نمایندگان ایران در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا در سال 2018 انتخاب شدند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان بیان کرد: طاهری دانش آموخته کارشناسی ارشد ادبیات کودک و نوجوان است که اثرهایی برای کودکان و نوجوانان تالیف کرده و مقاله هایی در زمینه مسائل نظری ادبیات کودک نیز نوشته و پریا لرستانی تصویرگر کتاب «کوکو» است.
او افزود: نمایشگاه بین المللی کتاب کودک به میزبانی شهر بولونیا ایتالیا از ششم تا نهم فروردین سال آینده، مهمترین رویداد بین المللی در زمینه انتشارات کودکان و صنعت چندرسانه ای می باشد که در آن نویسندگان، تصویرگران، عوامل ادبی، دارندگان مجوز و پروانه فیلم ها، توزیع کنندگان، فعالان در صنعت چاپ، کتابفروشان و کتابداران گرد هم می آیند.
به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، نمایش تازه های تولید چند رسانه ای و چاپ و نشر در حوزه کودک، ایجاد فرصت های جدید تجاری، خرید و فروش حق انتشار از جمله فرصت های این نمایشگاه بین المللی با نزدیک به نیم قرن سابقه می باشد.
به گزارش ایرنا، موضوع کتاب در حوزه فرهنگ کاشان جایگاه ویژه ای دارد، به طوری که در سه سال گذشته از نامزدهای عنوان پایتخت کتاب ایران بوده و امسال نیز با ارائه 40 عنوان طرح کتابخوانی به دبیرخانه مرکزی طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران در سال 1396 به عنوان 20 گزینه نهایی برگزیده شد.
فعالیت 25 انتشاراتی و 28 چاپخانه شرایط به نسبت مناسبی را برای صنعت نشر و ترویج فرهنگ مطالعه در شهرستان کاشان به وجود آورده است.
هم اکنون نزدیک به 15 باب کتابخانه نهادی و هفت باب کتابخانه مشارکتی با نزدیک به 15 هزار نفر عضو در این شهرستان فعال بوده و سرانه مطالعه در منطقه نزدیک به 2 برابر میانگین کشوری می باشد.
شهرستان کاشان با نزدیک به 365 هزار نفر جمعیت در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

افزودن نظر