همکاری جیمز پترسون با بنیاد آلبرت اینشتین برای مجموعه کتاب کودکان

همکاری جیمز پترسون با بنیاد آلبرت اینشتین برای مجموعه کتاب کودکان
یکی از موفق‌ترین نویسندگان قصد دارد در مجموعه‌ای جدید راهی جالب و آموزنده برای کودکان خلق کند تا دنبال علایق علمی خود بروند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، جدیدترین پروژه جیمز پترسون، رمان‌نویس پرکار و پرفروش آمریکایی، با هدف معرفی کردن آلبرت اینشتین و به وجود آوردن عشقی برای علم و یادگیری به کتاب‌خوانان جوان طراحی شده است.

پترسون که خالق مجموعه رمان‌های به شدت محبوب «الکس کراس» است، با بنیاد «آرشیوهای آلبرت اینشتین» همراه شده تا مجموعه‌ای از کتاب‌های مخصوص کودکان را در مورد شخصیت «مکس» اینشتین بنویسد، یک دختر جوان خیالی که شباهت‌های زیادی با آن دانشمند بزرگ دارد.

لیتل، براون که ناشر این مجموعه خواهد بود در بیانیه‌ای اعلام کرده: مکس دختری مبدع، شلوغ، به شدت پرپندار و متفکر است که مثل خود انیشتین، عاشق حل کردن مشکل‌ها به شیوه‌هایی جالب و غیرمعمول است. این مجموعه ماجراجویانه داستان مکس و باهوش‌ترین بچه‌های دنیا را در حالی تعریف می‌کند که آن‌ها در سراسر جهان سفر می‌کنند تا بزرگترین مشکلات بشر را با استفاده از قدرت علم و دانش حل کنند.

این کتاب‌ها توسط انتشارات جیمی پترسون منتشر می‌شوند که زیرشاخه لیتل‌، براون است و قرار شده نخستین کتاب از مجموعه‌ای سه‌کتابی در ماه اکتبر ۲۰۱۸ بیرون بیاید.

خود پترسون درباره آن‌ها می‌گوید: این کتاب‌ها مهم‌ترین کاری هستند که من تا به حال انجام داده‌ام. آن‌ها راهی قابل دسترس و جالب برای ارتباط برقرار کردن و درگیر کردن کودکان،‌ مخصوصا دختران هستند که اغلب اشتیاق خود برای دنبال کردن مسایل علمی را از دست می‌دهند.

ناشر می‌گوید همراه با انتشار کتاب یک نمایشگاه علمی در سراسر کشور هم برگزار خواهد شد و بخشی از درآمد آن به ابتکارهای آموزشی و حامی از کتاب‌خوانی اهدا خواهد شد.

پترسون در سال ۲۰۱۵ جایزه‌ای را از بنیاد کتاب ملی آمریکا دریافت کرد که او را «حامی بخشنده دانشگاه‌ها، کالج‌ها، کتابخانه‌های مستقل، کتابخانه‌های مدرسه‌ها و دانشجویان کالج‌ها» می‌خواند. در عین حال او نسبت به ادبیات کودکان هم غریبه نیست و تا به حال چند مجموعه کتاب از جمله «شکارچیان گنج» و «خانه روبات‌ها» را برای کودکان نوشته است.

البته به احتمال زیاد کتاب‌های مکس اینشتین پرفروش‌ترین کتاب‌های منتشرشده از پترسون در سال آینده نخواهند بود چون کتاب تریلر «رییس‌جمهور گمشده است» او که در همکاری با بیل کلینتون نوشته شده هم بیرون خواهد آمد.

افزودن نظر