کتاب «سربازان نیار» رونمایی می‌شود

مراسم رونمایی کتاب «سربازان نیار» خاطرات کلام‌اله اکبرزاده با حضور رئیس حوزه هنری در اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، مراسم رونمایی کتاب ««سربازان نیار» خاطرات کلام‌اله اکبرزاده نوشته ساسان ناطق، ساعت ۱۸ دوشنبه بیست‌وچهارم مهرماه در سالن مقدس اردبیلی محله نِیار واقع در شهر اردبیل رونمایی می‌شود. این مراسم با حضور و سخنرانی محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، عبدالحمید قره‌داغی، مدیرعامل انتشارات سوره مهر، راوی و نویسنده کتاب و همچنین دیگر مسئولان شهر اردبیل برگزار می‌شود.
کتاب «سربازان نِیار» که اخیرا منتشر شده، در ۱۵ فصل به خاطرات اکبرزاده از سال‌های دفاع مقدس و تلاش رزمندگان اردبیلی در هشت سال جنگ تحمیلی می‌پردازد. در این کتاب سعی شده جانفشانی‌های مردم نِیار در سال‌های دفاع مقدس پررنگ‌ شود و به نوعی می‌توان گفت این کتاب جغرافیای ایثارگری اهالی روستای نیار است.
ساسان ناطق نویسنده کتاب، در مقدمه، درباره چگونگی گردآوری این اثر نوشته است: «قبل از ظهر سومین روز از مهرماه ۱۳۹۱ به محل کارم آمد. پیش از آن او را ندیده بودم و نمی‌شناختم. او نشست و قبل از خوردن چای، حرف دلش را زد: «دنبال کسی می‌گشتم خاطراتم را بنویسد؛ اما دلم می‌خواهد شما این کار را بکنید».
«سربازان نِیار» ماحصل ۷۷ ساعت گفت‌وگوی نویسنده با راوی است که در ۵۵۰ صفحه توسط انتشارت سوره مهر در ۲۵۰۰ نسخه و در قطع رقعی چاپ شده است.

انتهای پیام

افزودن نظر