«تداکس­گلوبال­دی ۲۰۱۷» در شهر کتاب فرشته برگزار شد

«تداکس­گلوبال­دی ۲۰۱۷» در شهر کتاب فرشته برگزار شد
رویداد بین‌المللی «تداکس­گلوبال­دی ۲۰۱۷» در مجموعه شهر کتاب فرشته برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، مراسم رویداد بین‌المللی «تداکس­گلوبال­دی ۲۰۱۷» دیروز جمعه ۳۱ شهریور به همت «تداکس­تهران» و با حضور شماری از تیم­ های تداکس­های فعال در ایران در مجموعه شهر کتاب فرشته برگزار شد.

این مراسم با پخش چهار سخنرانی به زبان انگلیسی برای حضار آغاز شد. در این قسمت از رویداد حاضرین که قریب به اتفاق آنها جوانان بودند برای نخستین‌بار به تماشای سخنرانی­ های انجام شده توسط یوسف اسلام (کت استیونس)؛ هنرمند حوزه موسیقی، زینب توفکسی؛ مدرس دانشگاه و روزنامه‌نگار حوزه تکنولوژی و الف شفق؛ نویسنده ترک‌تبار با موضوعاتی گوناگون و جهان­شمول نشستند؛ سخنرانی‌هایی که بر روی صحنه­ اصلی «تد» (TED) و در رویداد جهانی «تدگلوبال» (TED global)، یک روز قبل و در تاریخ بیست و یکم سپتامبر برگزار شده بود.

در بخش دوم این مراسم، حاضرین در بخش کافه مجموعه شهرکتاب فرشته گرد هم جمع شدند تا گپ ­وگفت کوتاهی در مورد آنچه شنیده و دیده بودند داشته باشند. در این بخش جوانان نظرات و ایده‌های خود را بیان داشتند. سپس وارد بخش دیگری از این رویداد شدیم؛ «تداکس­تهران»، برای این بخش از رویدادشان به سراغ موضوعی بومی رفته بودند تا میهمانان­شان را به مباحثه در خصوص «چرخه­ ثروت در ایران» دعوت کنند و البته و از آنها خواسته شد تا با بررسی مشکلات و دشواری‌های موجود در مسیر فعالیت‌های کاری و زندگی خود، تا اتمام زمان در نظر گرفته شده، راهکارهایی قابل اجرا برای حل این‌گونه دشواری‌ها، ارائه کنند.

در قسمت پایانی نوبت به یک بازی گروهی رسید. در حقیقت این رویداد از مدعوین دعوت کرد تا در فعالیتی که برای این بخش طراحی و آماده شده بود و در قالب یک بازی جمعی، به تجربه­ راهکارهای پیش­نهادی­ خود بپردازند؛ در واقع این کار بستری را فراهم نمود تا آنها قابلیت اجرای راهکارهایشان را بسنجند تا شاهد باشند که که آیا ایده ­هایشان در یک موقعیت واقعی جواب خواهد داد یا خیر.

«تد»، سازمانی غیرانتفاعی‌ست که از حدود ۳۰ سال پیش با هدف «گسترش ایده‌های نو» و با کنفرانسی چهار روزه در ایالت کالیفرنیا فعالیت خود را آغاز کرد. در این میان «تداکس» متشکل از افراد و یا گروه‌هایی است که مایل‌اند رویدادهای مستقل و بومی را به سبک رویدادهای تد در نقاط مختلف جهان برگزار کنند) و تداکس تهران نیز از جمله همین گروه‌هاست که با اهداف بومی و در راستای پیشرفت کشورمان به برگزاری چنین رویداهایی در پایتخت مبادرت می‌کند.

افزودن نظر