یک مسئول: همه امور جشنواره تئاتر مریوان به هنرمندان واگذار شده است

یک مسئول: همه امور جشنواره تئاتر مریوان به هنرمندان واگذار شده است
سنندج - مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: واگذاری همه امور به هنرمندان و حضور همیشگی و مسئولانه مردم در نقد و اجرای نمایش ها از نکات برجسته جشنواره تئاتر بین المللی مریوان است.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، مهدی شفیعی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اظهار کرد: یکی از ویژگی های این دوره جشنواره، واگذاری مدیریت در همه بخش ها به مسئولان و هنرمندان شهر مریوان بود.


وی افزود: علاوه بر اینکه مدیریت و سازماندهی این جشنواره توسط هنرمندان و دست اندرکاران مریوانی انجام شد و در سایر بخش های مدیریتی و اجرایی تمام هنرمندان برجسته تئاتر خیابانی حضور داشتند.
شفیعی با اشاره به اینکه نگاه مدیران به هنر نمود خوبی در برگزاری جشنواره داشته است، تاکید کرد: دبیر این جشنواره از هنرمندان خوش فکر مریوانی است و در یکسال گذشته بعد از اختتامیه دوره یازدهم جشنواره تئاتر مریوان به عنوان دبیر انتخاب و از آن زمان دبیرخانه جشنواره فعال بوده است.
وی ادامه داد: اگر شاهد حضور کشورهای خارجی و تعداد بیشتر گروه های داخلی در این دوره هستیم بخش مهمی از آن حاصل مدیریت خوب دبیر جشنواره دوازدهم بوده است.
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد همگرایی تمام مدیران و هنرمندان تئاتر هر سال افزایش یابد برای اینکه تقویت همگرایی و هم افزایی از ضرورت های کیفی برگزاری جشنواره است.
وی یادآور شد: برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی در نقطه صفر مرزی نشان دهنده امنیت مطلوب و ایده آل این نقطه از ایران اسلامی است.
به گزارش ایرنا، دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از روز شنبه 18 شهریور آغاز شد و در مدت چهار روز 41 گروه نمایشی از استان های مختلف و برخی کشورهای خارجی 121 بار در پنج بخش در خیابان ها، میادین، پارک ها، نزدیکی دریاچه زریوار و روستاهای اطراف مریوان اجرای عمومی دارند.
آیین اختتامیه این جشنواره با معرفی گروه های برتر در سالن نشاط آموزش و پرورش مریوان بکار خود پایان داد.
شهرستان مریوان در 120 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار دارد.

افزودن نظر