پرداخت 15 میلیارد ریال زکات در کهگیلویه و بویراحمد

پرداخت 15 میلیارد ریال زکات در کهگیلویه و بویراحمد
یاسوج- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: ابتدای سال جاری تاکنون 15 میلیارد ریال زکات واجب و مستحبی در این استان پرداخت شده است.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، فرید محبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته از محل زکات واجب و مستحبی 13 میلیارد و 460 میلیون ریال در کهگیلویه و بویراحمد جمع آوری شد.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: 88 طرح عمرانی در حوزه های مختلف از محل این میزان زکات جمع آوری شده هم اینک در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست.
محبی با اشاره به اینکه اولویت مصرف زکات با محرومان و نیازمندان جامعه است، عنوان کرد: بر این اساس 60 درصد زکات جمع آوری شده در کهگیلویه و بویراحمد در زمینه امور معیشتی و رفع مشکلات این افراد و 40 درصد مابقی نیز برای اجرای طرح ‌های عام ‌المنفعه از جمله مسجد، خانه عالم و غسالخانه هزینه ‌می ‌شود.
وی ابراز داشت: شورای زکات در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شده و شناسنامه زکات این استان نیز تنظیم، تصویب و به شهرستان‌ های هشت گانه استان ابلاغ‌ شده است.
29 هزار و 719 خانوار با جمعیتی افزون بر 70 هزار نفر مستمری بگیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند و به سه هزار و 600 خانوار با جمعیت 12 هزار و 600 نیز خدمات تک یا چند موردی در طول سال ارائه می‌ شود.
75 درصد افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد روستایی، 23 درصد شهری و 2 درصد نیز عشایر است.
شهرستان لنده با 21 درصد و شهرستان گچساران نیز با سه درصد به ترتیب بیشترین و کمترین افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در کهگیلویه و بویراحمد را به خود اختصاص داده ‌اند.

افزودن نظر