در نامه موسسه سفیرفیلم به وزیر ارشاد مطرح شد

چرا مجوز نمایش مستند «پرزیدنت؛ آکتور سینما» صادر نمی‌شود؟

مدیر موسسه سفیرفیلم در نامه‌ای به وزیر ارشاد با بیان اقدامات تهیه کنندگان مستند «پرزیدنت؛ آکتور سینما» برای دریافت پروانه نمایش، علت عدم صدور این مجوز را جویا شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، مستند پرزیدنت؛ آکتور سینما به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا بورونی توسط مرکز مستند سفیرفیلم تولید شده است که بنا به نامه منتشر شده از سوی مسئولین این موسسه، اقدامات لازم برای دریافت پروانه نمایش از سوم اردیبهشت 1396 آغاز شده و پس از ارجاع به شورای تخصصی بررسی فیلم های توقیفی، نهایتاً این پاسخ اعلام شده است که فیلم مردود است و مجوز صادر نمی شود .

نامه موسسه سفیرفیلم خطاب به وزیر ارشاد به شرح زیر است:

جناب آقای صالحی امیری

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

با سلام

احتراماً به استحضار می رساند موسسه سفیرفیلم مستند آرشیوی پرزیدنت؛ آکتور سینما را به همراه مدارک لازم در تاریخ 3 اردیبهشت ماه 1396 جهت دریافت پروانه نمایش از طریق تهیه کننده این اثر به اداره نمایش خانگی سازمان امور سینمایی تحویل داده است.

پس از چندین مرتبه پیگیری و علیرغم اینکه معمولاً ظرف دو الی سه هفته به درخواست ها پاسخ داده می شد، این بار با گذشت بیش از 80 روز از درخواست سفیرفیلم و پس از بازبینی های انجام شده روی این اثر و ارجاع به شورای تخصصی بررسی فیلم های توقیفی، نهایتاً این پاسخ اعلام شده است که فیلم مردود است و مجوز صادر نمی شود .

جنابعالی اخیراً عنوان نموده اید سیاست سازمان سینماییِ ما این است که اصلاحات را اعلام می کند و در صورت انجام اصلاحات دوباره برای پروانه نمایش بررسی می شود و درنهایت تأیید خواهد شد ؛ اما پیگیری های انجام شده از آن سازمان مبنی بر اعلام اصلاحات یا مواردی که باید حذف شوند، بی پاسخ مانده و استدلالی در مورد غیر مستند بودن محتوای اثر یا عبور از خطوط قرمز، به سفیرفیلم اعلام نشده است.

انتظار می رود همان طور که جنابعالی به درستی تصریح کرده اید در فرآیند مجوز فیلم ها نه وزیر و نه رئیس سازمان سینمایی و نه هیچ سازمان دیگر مداخله ندارد ، احیاناً دخالت های سیاسی و جناحی دیگرانی ، مانع از انجام وظیفه قانونی سازمان امور سینمایی نشود.

لذا خواهشمند است دستورات لازم جهت شفاف سازی و ابلاغ علت عدم صدور مجوز نمایش برای مستند پرزیدنت؛ آکتور سینما را که در اکران های خصوصی مورد تأیید و تمجید بسیاری از هنرمندان، منتقدان سینمایی، مسئولین و متخصصان قرار گرفته است، ابلاغ فرمایید.

پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی کمال تشکر و امتنان را دارد.

انتهای پیام/

افزودن نظر