دل‌نوشته دختر شهید مدافع حرم در سالروز تولد پدر:باباجان دلمان برایت تنگ شده, به‌گنجشک‌های خانه هم سر بزن

دختر شهید مدافع حرم مرتضی کریمی در دل‌نوشته خود به مناسبت سالروز ولادت پدرش می‌گوید: باباجون من ناراحت نیستم که رفتی, تو رفتی تو برای دفاع از حرم عمه جانمان زینب(س) ولی بابا جان به گنجشک های خانه هم سر بزن ,دلمان برات تنگ شده است.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، پویا , در آستانه سالروز ولادت شهید جاویدالاثر مدافع حرم شهید مرتضی کریمی محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به همراه جمعی از پرسنل این سازمان به دیدار خانواده این شهید مدافع حرم رفتند.در این دیدار همسر شهید کریمی به بیان ویژگی های همسر شهیدش پرداخت و گفت: من 15 ساله و آقا مرتضی 22 ساله بود که با هم ازدواج کردیم. آقا مرتضی با فرزندان رابطه خوبی داشت و خیلی خوش برخورد بود و بسیاری از همسایه او را می شناختند. زمانی که با مرتضی ازداوج کردم مدت 1 سال و نیم در معاونت فرهنگی شهرداری کار می کرد اما بعدا وارد سپاه شد و در تیپ حضرت زهرا(س) مشغول بکار شد و اکثر اوقات دیر به خانه می آمد و تمام وقت خود را وقف بسیج کرده بود.مرتضی علاقه خاصی به شهدا و امام خامنه ای(مدظله) داشت و به فرمایشات آقا اهمیت می داد و به این راه اعتقاد داشت و با آگاهی به سوریه رفت.

وی در خصوص انگیزه همسرش برای رفتن به سوریه گفت: دو سال قبل از شهادت تصمیم گرفته بود به سوریه برود. وقتی که فهمیده بود دوستانش به سوریه رفته و مجروح شده اند از این موضوع بسیار ناراحت شده بود. مرتضی برای رفتن به سوریه سختی های زیادی را کشیده بود چون من و خانواده اش راضی به رفتن او نبودیم. 10 دی ماه سال گذشته بود که او کارش برای رفتن به سوریه درست شد و وقتی آمد تا از ما خداحافظی کند من به او گفتم که با وجود دو بچه راضی نیستم بروی اما مرتضی گفت: اشکالی نداره اما آن دنیا جواب حضرت زینب(س) را چه می دهی؟ و من دیگر نتوانستم جوابی به او بدهم و مرتضی را راهی کردم. بعد از 11 روز بود که خبر شهادت مرتضی را دادند که او در خان طومان به شهادت رسیده است.

خوابی که دختر شهید کریمی روز قبل از شهادت پدرش دید

در ادامه ملیکا کریمی فرزند شش ساله شهید مرتضی کریمی خوابی را که شب قبل از شهادت پدر خود دیده بود را تعریف کرد و گفت: شب قبل از شهادت بابا خواب دیدم که بابا با هواپیما دور خورشید می چرخد و ما از پایین برای او دست تکان می دهیم.

سپس حنانه دختر بزرگتر شهید کریمی دل نوشته ای برای پدر خود خواند.فرزند 10 ساله شهید کریمی در این دلنوشته می گوید: هرکه مرد است قوی می میرد,شیعه زاده علوی می میرد, اثر نامگذاری این است, مرتضی مرتضوی می میرد.باباجون بابا مرتضی رفتی خدا پشت و پناهت. ما را تنها گذاشتی عیبی نداره, من و و ملیکا راه تو را ادامه می دهیم همان جور که دوست داری. مامان ما را فاطمی بزرگ می کنه . باباجون من ناراحت نیستم که رفتی, تو رفتی تو برای دفاع از حرم عمه جانمون زینب(س) دفاع کردی و پرپر شدی. تو دل آقا رسول الله(ص), دل آقا امیر المومنین(ع) و دل خانم فاطمه زهرا(س) را شاد کردی. خدا رو شکر ولی بابا جون به گنجشک های خانه هم سر بزن آخه دلمان برات تنگ شده است.

شهید مدافع حرم مرتضی کریمی متولد بیست و پنجم دی ماه سال 60 و جانشین فرمانده گردان امام حسن مجتبی(ع) بود که بیست و یکم دی ماه سال گذشته در عملیاتی مستشاری و داوطلبانه در منطقه خان طومان سوریه به دست نیروهای تکفیری به شهادت رسید.پیکر شهید کریمی مفقود بوده و به میهن اسلامی بازنگشته است.از این شهید والامقام 2 فرزند دختر به نام های حنانه و ملیکا به یادگار مانده است.

انتهای پیام/

افزودن نظر