صلاحی در دیدار با خانواده شهید کریمی:

انقلاب اسلامی در «شهادت» خلاصه می‌‌شود

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه انقلاب اسلامی در «شهادت» خلاصه می‌‌شود, گفت: شهدای مدافع حرم بواسطه رشادتهای خود در آنسوی مرزها اجر و مقامی والا دارند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، پویا , محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران امروز(چهارشنبه) در آستانه سالروز تولد شهید جاویدالاثر مدافع حرم مرتضی کریمی در دیدار با خانواده این شهید در سخنانی با بیان اینکه از شهید تعاریف زیادی شده اما حق مطلب ادا نشده است, گفت: شهید کسی است که با اهدای تمام هستی و پشت پا زدن به تمام آرزوهای خود آرامش و عزت را برای کشور و انقلاب اسلامی به ارمغان آورده و عنایت خداوند به شهدا سبب آن شده که شهدا به این مقام برسند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همه انقلاب در شهادت خلاصه می شود و انقلاب اسلامی بدون شهادت معنی ندارد, اظهار کرد: در بین شهدا, شهدای مدافع حرم بواسطه آنکه کیلومترها آنطرف تر و در کشوری غریب به صورت داوطلبانه و برای دفاع از اسلام به شهادت رسیدند از اجر و مقام بالاتری نسبت به شهدای دفاع مقدس برخوردار هستند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران جایگاه حضرت زینب(س) را در واقعه عاشورا جایگاهی والا عنوان کرد و گفت: شهدای مدافع حرم از روی غیرت و با شعار اینکه مگر ما بمیریم تا دوباره به عمه سادات بی حرمتی شود, رهسپار سوریه شدند و در این راه همه چیز خود را برای آرمان بزرگ که دفاع از حرم عقیله بنی هاشم است در طبق اخلاص گذاشتند.

برپایه این گزارش, شهید جاوید الاثر مدافع حرم مرتضی کریمی متولد بیست و پنجم دی ماه سال 60 و جانشین فرمانده گردان امام حسن مجتبی(ع) بود که بیست و یکم دی ماه سال گذشته در عملیاتی مستشاری و داوطلبانه در منطقه خان طومان سوریه به دست نیروهای تکفیری به شهادت رسید. پیکر شهید کریمی مفقود بوده و به میهن اسلامی بازنگشته است.از این شهید والامقام 2 فرزند دختر به نام های حنانه و ملیکا به یادگار مانده است.

انتهای پیام/

افزودن نظر