شبکه سه پرمخاطب‌ترین شبکه شد

طبق اعلام نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما در بهار 99، شبکه سه سیما پر مخاطب ترین شبکه تلویزیونی در این فصل از سال بوده است.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، بر اساس اعلام نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه از مخاطبان سیما در بهار امسال، ۸۰٫۲ درصد مردم بیننده برنامه های مختلف سیما بوده اند که در مقایسه با بهار ۹۸، تعداد بینندگان ۳٫۸ درصد رشد داشته است. در میان شبکه های مختلف، شبکه سه سیما با ۵۱٫۸ درصد مخاطب در رتبه اول شبکه ها قرارگرفته و بعدازآن شبکه یک سیما با ۴۹٫۱ درصد، شبکه خبر معاونت سیاسی با ۴۵٫۲ درصد و شبکه آی فیلم معاونت برون مرزی با ۴۳٫۱ درصد در رتبه های دوم تا چهارم قرار دارند.

بر این اساس شبکه خبر معاونت سیاسی با ۱۴٫۴ درصد رشد نسبت به میزان بیننده در فصل بهار ۹۸ در صدر شبکه های تلویزیونی از منظر رشد مخاطب قرار گرفت. بعد از شبکه خبر، شبکه های مستند، سلامت، قرآن و معارف، نمایش و یک سیما به ترتیب با ۱۰، ۸٫۱، ۷٫۷، ۶٫۶ و ۵٫۱ درصد رشد نسبت به بهار ۹۸ در رتبه های دوم تا ششم قرار گرفتند.

بر اساس این نظرسنجی بینندگان سیما، به طور میانگین سه ساعت و ۳۰ دقیقه پای برنامه های تلویزیون نشسته اند که این رقم نسبت به بهار سال گذشته هشت دقیقه افزایش داشته است. در بهار ۹۸ میانگین تماشای تلویزیون در بین بینندگان دو ساعت و 22 دقیقه بود.

در همین حال، در بهار امسال ۲۵٫۲ درصد بینندگان در شبانه روز پنج ساعت و بیشتر تلویزیون تماشا کرده اند که این آمار نسبت به پارسال ۲٫۲ درصد افزایش نشان می دهد.

افزودن نظر