تازه‌ترین خبر‌های دنیای علم، دیجیتال و بازی‌های ویدئویی در «+چرخ»

ششمین قسمت ویژه‌برنامه‌ی «+چرخ» ساعت ۱۹ امروز، دوشنبه ۲۳ تیر، با بررسی تازه‌ترین خبر‌های دنیای علم، دیجیتال و بازی‌های ویدئویی روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، در بخشی از این قسمت برنامه ی +چرخ ، حافظ آهی به عنوان مجری-کارشناس با محمد کرباسی، روزنامه نگار فناوری درباره ی اینترنت 5G گفتگو خواهد کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا از اجرایی کردن اولین نسخه های اینترنت نسل پنجم در ایران خبر داده است. شبکه های 5G نه تن ها حجم دیتای شبکه ها را چندصد برابر می کنند، بلکه سرعت انتقال دیتا ها را هم بسیار زیاد می کنند و تأخیر آن کمتر از یک میلی ثانیه خواهد بود، در حالی که تأخیر در اینترنت نسل چهارم برابر ۲۵ تا ۴۰ میلی ثانیه است. آذری جهرمی می گوید از شهریور پنج منطقه ی تهران زیر پوشش سرویس نسل پنجم اینترنت همراه قرار می گیرد.
در بخش دیگری از +چرخ سپیده شعرباف، روزنامه نگار، از پرنورترین دنباله دار سال های اخیر خواهد گفت.
در سومین بخش +چرخ هم امیر گلخانی، کارشناس بازی های ویدئویی، جزییات کنفرانس یوبی سافت را بررسی می کند. کنفرانس "یو بی سافت" که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت دیجیتالی و آنلاین برگزار می شود، امسال قرار است جای کنفرانس همیشگی E ۳ را بگیرد. در این رویداد که یوبی سافت فوروارد (Ubisoft Forward) نامگذاری شده، این ناشر فرانسوی قرار است جدیدترین بازی های ویدئویی اش را نمایش بدهد.
مجله ی تصویری +چرخ مهم ترین رویداد های علم و فناوری و مسائل روزمره ی زندگی را با تمرکز بر تحولات علمی درباره ی ویروس کرونا و با نگاهی تخصصی و به زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می کند.
+چرخ چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه ی چهار سیما پخش می شود. مجری +چرخ حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه کنندگی +چرخ را بر عهده دارند.
تازه ترین خبر های دنیای علم، دیجیتال و بازی های ویدئویی در  +چرخ

افزودن نظر