توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1334357
نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات رسانه ملی؛

شبکه سه پرمخاطب‌ترین شبکه تلویزیون شد/ رشد ۱۴.۴ درصدی مخاطبان شبکه خبر

نظرسنجی جدید صداوسیما نشان می‌دهد، شبکه‌های سه، یک، خبر و آی‌فیلم پرمخاطب‌ترین شبکه‌های تلویزیون در بهار ۹۹ بوده‌اند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس اعلام نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه از مخاطبان سیما در بهار امسال، ۸۰٫۲ درصد مردم بیننده برنامه های مختلف سیما بوده اند که در مقایسه با بهار ۹۸، تعداد بینندگان ۳٫۸ درصد رشد داشته است.

در میان شبکه های مختلف، شبکه سه سیما با ۵۱٫۸ درصد مخاطب در رتبه اول شبکه ها قرار گرفته و بعد از آن شبکه یک سیما با ۴۹٫۱ درصد، شبکه خبر معاونت سیاسی با ۴۵٫۲ درصد و شبکه آی فیلم معاونت برون مرزی با ۴۳٫۱ درصد در رتبه های دوم تا چهارم قرار دارند.

بر این اساس شبکه خبر معاونت سیاسی با ۱۴٫۴ درصد رشد نسبت به میزان بیننده در فصل بهار ۹۸ در صدر شبکه های تلویزیونی از منظر رشد مخاطب قرار گرفت.

بعد از شبکه خبر، شبکه های مستند، سلامت، قرآن و معارف، نمایش و یک سیما به ترتیب با ۱۰، ۸٫۱، ۷٫۷، ۶٫۶ و ۵٫۱ درصد رشد نسبت به بهار ۹۸ در رتبه های دوم تا ششم قرار گرفتند.

بر اساس این نظرسنجی بینندگان سیما، به طور میانگین سه ساعت و ۳۰ دقیقه پای برنامه های تلویزیون نشسته اند که این رقم نسبت به بهار سال گذشته هشت دقیقه افزایش داشته است. در بهار ۹۸ میانگین تماشای تلویزیون در بین بینندگان دو ساعت و ۲۲ دقیقه بود.

در بهار امسال ۲۵٫۲ درصد بینندگان در شبانه روز پنج ساعت و بیشتر تلویزیون تماشا کرده اند که این آمار نسبت به پارسال ۲٫۲ درصد افزایش نشان می دهد.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما، پربیننده ترین ساعت در شبانه روز برای تماشای تلویزیون در بهار ۹۹ و ۹۸ ساعت ۲۱ تا ۲۲ بوده است. با این تفاوت که در بهار ۹۹ به میزان بینندگان ۸٫۶ درصد افزوده شده است.

بر اساس نتایج به دست آمده از این نظرسنجی، پربیننده ترین ساعات تماشای تلویزیون در فصل بهار به شرح زیر بوده است:

شبکه سه پرمخاطب ترین شبکه تلویزیون شد/ رشد ۱۴.۴ درصدی مخاطبان شبکه خبر

نتیجه نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی نشان می دهد که شبکه های سه سیما، یک سیما، خبر معاونت سیاسی، آی فیلم معاونت برون مرزی و دو سیما بیشترین مخاطب را در فصل بهار داشته اند که جزئیات آن در جدول زیر ارائه می شود:

شبکه سه پرمخاطب ترین شبکه تلویزیون شد/ رشد ۱۴.۴ درصدی مخاطبان شبکه خبر

وقتی نظرسنجی مخاطبان سیما در بهار ۹۹ را با نظرسنجی بهار ۹۸ مقایسه می کنیم، مشخص می شود که شبکه خبر معاونت سیاسی و شبکه های مستند، سلامت، قرآن و معارف، نمایش و یک سیما بیشترین رشد مخاطب را نسبت به مدت مشابه سال گذشته از آن خود کرده اند. جزئیات این نتایج به شرح ذیل ارائه می شود:

شبکه سه پرمخاطب ترین شبکه تلویزیون شد/ رشد ۱۴.۴ درصدی مخاطبان شبکه خبر

نظرسنجی مرکز تحقیقات نشان می دهد ۴۹٫۱ درصد بینندگان، بیشترین دلیل شان برای تماشای برنامه های تلویزیون سرگرمی و تفریح بوده است. بر اساس این نظرسنجی، در میان انواع برنامه ها سریال ها با ۶۰٫۶ درصد و اخبار با ۵۴ درصد پربیننده ترین قالب های برنامه ای تلویزیونی بوده اند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1334357{/gallery}

افزودن نظر