اعزام بیش از ۳۱ هزار زائر اولی به حرم امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) توسط بچه‌های مسجد

حجت‌الاسلام ثباتی‌مقدم با اشاره به اجرای طرح تشرف زائر اولی‌ها به اعتاب مقدسه، گفت: به همت کانون حضرت خدیجه کبری (س) طی ۳ سال زمینه تشرف ۳۱ هزار زائر اولی به زیارت امام رضا (ع) و زمینه تشرف بیش از ۸۶ زائراولی به حرم حضرت معصومه (س) فراهم شده است.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام زهیر ثباتی مقدم درباره فعالیت کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها در زمینه سازی برای زیارت زائراولی ها اظهار کرد: هر امام معصوم (ع) بر گردن شیعیان و محبان خود حقی دارد و درست ترین روش ادای آن حق، زیارت آن حضرات (ع) و معرفت به مقام آن ها است.
مدیر کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه کبری (س) گفت: برای کمک به ادای این دِین از سوی مردم، با کمک خیران و برنامه تلویزیونی سمت خدا زمینه را فراهم کرده ایم تا آن ها که به ساحت علی بن موسی الرضا (ع) مشرف نشده اند، به این توفیق دست بیابند. این طرح با محوریت مساجد و ائمه جماعات اجرا می شود. بهترین مکان استراحت و پذیرایی برای این زائران تدارک دیده شده و یک وعده هم در مهمان سرای حضرت ثامن الحجج (ع) پذیرایی می شوند.
حجت الاسلام ثباتی مقدم درباره میزان افراد پوشش داده شده در این طرح اظهار کرد: طی سه سال زمینه تشرف ۳۱ هزار زائر اولی به زیارت حضرت ثامن الحجج (ع) و زمینه تشرف بیش از ۸۶ زائر اولی به حرم حضرت معصومه (س) را فراهم کرده ایم. گستره اجرای این طرح ملی است.
وی با بیان اینکه شناسایی و معرفی این زائر اولی ها توسط روحانیت مساجد انجام می شود، گفت: از زمان شیوع کرونا اجرای این طرح متوقف شده، اما بعد از عادی شدن شرایط، اجرای طرح را ادامه می دهیم. به ویژه آنکه در حوزه زمینه سازی برای تشرف زائر اولی ها به آستان کریمه اهل بیت (ع) تنها تشکل مجری ما هستیم.
حجت الاسلام ثباتی مقدم درباره روند اجرای توزیع گوشت میان محرومان به همت کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها ، خاطرنشان کرد: این نذورات قربانی در ماه ذی القعده به نام مقدس امام رضا (ع) میان ۱۰ هزار خانواده در استان های گلستان، خراسان های شمالی، جنوبی و رضوی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان از طریق شبکه کانون های مساجد توزیع می شود.

افزودن نظر