توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1326388
مدیر قرارگاه امام رضا (ع):

ما جهادی‌ها انگیزه کارکردن داریم، ولی پول نداریم

مسکنی گفت:ما جهادی‌ها انگیزه کارکردن داریم، ولی پول نداریم اما با با لابی پول در نمی آوریم.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی مسکنی مدیر و دبیر قرارگاه امام رضا (ع) در ششمین گردهمایی جهادگران این قرارگاه درباره شروع فعالیتشان گفت: در دیداری که با رهبر انقلاب داشتیم،تاکید کردند دغدغه من این است که نکند شب بخوابم و خانواده ای گرسنه بخوابد، زنی به خاطر فقر تن فروشی کند. بنابراین، قرار بر این شد که بچه های جهادی تحت عنوان قرارگاه امام رضا (ع) در عرض سه سال، بیش از هفتاد خانواده فقیر را شناسایی کنند. سپس حدود ۳۷۰۰ نفر، تحت عنوان راهیان نور جهادی راهی خوزستان شدیم و برای روستاها، دستشویی و حمام درست کردیم. در تابستان نیز حدود ۵۰۰۰ هزار نفر، راهی ایلام، کرمانشاه، مهران، دهلران، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب برای انجام خدمات به مردم روستایی راهی شدیم. همچنین با آقای محمد باقر قالیباف، در حوزه فقرای تهران نیز کار کردیم.

مدیر قرارگاه امام رضا (ع) در ادامه گفت: ما جهادی ها انگیزه کارکردن داریم، ولی پول نداریم. از ما می پرسند پول را از کجا می آورید؟ جوابش ساده است. ما با مراجعه مکرربه دفتر مسئولان،پول لازم را جمع آوری می کنیم و خیران و سازمانهای مختلف هم در این زمینه کمک می کنند. ما با لابی و سود کار اقتصادی پول در نمی آوریم.

مسکنی در ادامه درباره تعداد خانه های جهادی سراسر کشور گفت: ما تا سال ۹۶ در ۷ استان و ۲۲۶ شهرستان خانه جهاد تاسیس کردیم. امروز در ۳۵۴ شهرستان خدمت می کنیم و در ۴۵۴ محله کشور خانه جهادی داریم. در ده مرداد ۹۸، رهبری به ما فرمودند که منتظر نباشید کسی با برجام و بی برجام به کمک شما بیاید. هر کاری کردید، خودتان کردید، جلو بروید. ایشان، همچنین فرمان دادند که دستگاه ها در تعامل با جهادی ها همکاری کنند.

مدیر قرارگاه امام رضا(ع) در خصوص توسعه نرم افزار و کاربرد آن در این حوزه گفت:توانستیم با یک نرم افزار کد ملی افراد نیازمند را جمع آوری و اطلاعات آنها را کامل کنیم. در حال حاضر تعداد ۱۸۶۰ خیریه از این اطلاعات استفاده می کنند، قرار است نرم افزار دیگری در جذب و سازماندهی نیروهای داوطلب داشته باشیم.

مسکنی در خصوص ریشه کنی فقر گفت : حدود ۱۱ نهاد برای ریشه کنی فقر تاسیس شده است. ما جهادیها نباید حقوق بگیر شویم. اگر مدیر شویم، باورها تغییر می کند و دیگر نمی توانیم برای جمع آوری پول کمک به نیازمندان، گدایی کنیم.

او همچنین درباره اقدامات انجام شده گفت: قرارگاه امام رضا (ع) اقدام به اعزام کادر درمانی در اربعین کرد، در جریان سیل در روستای آق قلا، ۹۰۰ جایگاه دام برای نیازمندان و ۱۰۰ کارگاه خیاطی ایجاد کرد. در سیل بلوچستان در شهرستان فنوج کارهای زیادی انجام داد. در حلب سوریه خدمات دندانپزشکی برای جنگ زده های سوری فراهم کرد و در تفاهم نامه با کمیته امداد حدود ۸۵۰ شغل در مشاغل دام ایجاد کرد.

وی افزود:نیروهای جهادی در روستا های الیاس نادر در کرمانشاه صد واحد کارآفرینی ایجاد کرد. آخرین اقدام مفید قرارگاه امام رضا (ع)، گروه درمانی جهادی بود که در یازده بیمارستان در جریان کرونا حضور داشتند که برخی نیز جانشان را به خاطر ابتلا به کرونا از دست دادند.

مسکنی درباره مبلغ کمک های مردمی گفت: در سال ۹۸-۹۹ حدود ۹ میلیارد تومان کمک مردمی جمع شد. ما در حال حاضر، حدود چهار و نیم میلیون خانوار متوسط رو به پایین داریم که حدود ۲۲ میلیون نفر می شود و در حاشیه شهر ها مشکلات مردم بیشتر است.

سپس گروه میثاق تهران که گروه سرودی متشکل از نوجوانان پسر بود سرودی در وصف امام رضا(ع) و سرود دیگری برای شهید اژدری اجرا کردند.

در این مراسم از جهادگران مناطق مختلف تهران، امور استان ها، خدمات و پشتیبانی، روابط عمومی، گروه عمرانی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، کارگروه جهادی، مبارزه با بحران، تیم تحقیق و توسعه، تیم فعالان مساجد، تقدیر شد.

سپس شرکت کننده عصر جدید، هادی احمدی، با لباس محلی بختیاری برای حاج قاسم شعری را به زبان محلی خودش خواند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1326388{/gallery}

افزودن نظر