توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1307226
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

خاطرات سردار بقایی با عنوان «مردانی حوالی خورشید» منتشر می‌شود

ناصر پروانی گفت:قرار است کتاب خاطرات سردار بقایی با عنوان «مردانی حوالی خورشید» در ۱۳۰ صفحه منتشر شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

ناصر پروانی نویسنده و شاعر در گفت و گو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،در خصوص کتاب خاطرات سردار بقایی گفت: قرار است این کتاب با عنوان مردانی حوالی خورشید در ۱۳۰ صفحه منتشر شود و هفته آینده ناشر کتاب مشخص می شود

او با بیان اینکه انتشارات بنیاد شهید یا سخنوران، کتاب را منتشر خواهند کرد،گفت: کتاب در این دو انتشاراتی در حال بررسی است و طی یکی دو ماه آینده در بازار عرضه خواهد شد.

او افزود: کتاب مردانی حوالی خورشید بخشی از خاطرات سردار بقایی است و در آن از سه شهید دیگر شهید منصور ستاری، عباس بابایی و مصطفی اردستانی هم نام برده شده است و کتاب فضایی عاطفی و نظامی دارد. در کتاب به نقش همسران شهدا، رزمنده ها و خانواده هایشان تکیه کردم؛ به صورت پررنگ به نقش آنها اهمیت دادم و درباره آن صحبت کردم. درباره دو شهری که در دوران دفاع مقدس زیاد آسیب دیدند مانند دزفول مطالب زیادی نوشته شده است؛در کتاب مردانی حوالی خورشید به ارتباط و هماهنگی که میان نیرو های بسیج، جهاد، ارتش و هوانیروز وجود داشت هم پرداخته ام.

این نویسنده ادامه داد: یکی از اهداف نگارش کتاب مردانی حوالی خورشید این بود که نشان بدهم دستاورد های دوران دفاع مقدس حاصل هماهنگی میان تمام نیرو های حاضر در جنگ و قدرت مدیریت بالایی بود که در هماهنگی این نیرو ها با هم وجود داشت. یک برش تاریخی درباره سردار بقایی را در کتاب آوردم و سعی کردم کتاب را به گونه ای بنویسم که برای خواننده اش کشش داستانی داشته باشد زمانی که داستان های دوران دفاع مقدس را روایت می کنید مجبور هستید از کلمات مربوط به آن دوران استفاده کنید. تلاش کردم کلمات کتاب را به گونه ای انتخاب کنم که برای نسل جوان کشش داشته باشد. قشری که جنگ را دیدند از کتاب های مربوط به آن دوران استقبال می کنند سعی کردم نوشتار کتابم به گونه ای باشد که برای نوجوانان و جوانان امروز که جنگ را ندیدند جذابیت داشته باشد.

این شاعر بیان کرد: مجموعه شعری را به مناسبت چهل سالگی ام منتشر می کنم. ۸۰ درصد شعر های آن آماده است، چون همیشه اجباری برای انتشار مجموعه شعر ندارم نمی خواهم کوششی شعر بگویم و شعر های کوششی را در کتابم بیاورم سعی می کنم جوششی شعر بگویم ممکن است یک شب چند شعر بگویم ممکن است دو ماه شعری نگویم برای همین کار جمع آوری اشعار تا اواخر تابستان طول می کشد.

پروانی اظهار کرد: مجموعه شعرم در پاییز منتشر می شود. باوجود اینکه متولد تابستان هستم به پاییز علاقه دارم برای همین مجموعه اشعارم را در پاییز منتشر می کنم. مجموعه شعر جدیدم فضایی عاشقانه و اجتماعی دارد و ۴۰ تا ۵۰ غزل را دربرمی گیرد چند ناشر از جمله گرایش تازه و سخنوران برای انتشار مجموعه شعر جدیدم یعنی سیزدهمین مجموعه تمایل دارند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1307226{/gallery}

افزودن نظر