مسجد جامع ورامین با حمایت دادستانی در امان می‌ماند؟

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ورامین خبر داد: دادستان شهرستان ورامین نسبت به لزوم حفظ حریم مسجد جامع تاریخی شهرستان ورامین تاکید کرده است.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، ژیلا خدادی با اشاره به حضور علی‌رضا شمس -دادستان شهرستان ورامین -در مسجد جامع این شهر، گفت:‌ پس از بازدید میدانی دادستانی؛ مشکلات مطرح شده پیرامون آسیب به حریم بصری و همچنین پاکسازی معتادان متهاجر از اطراف مسجد جامع ورامین _ به عنوان یکی از ارزشمند ترین بناهای تاریخی استان تهران _ بررسی شد و دادستانی بر اجرای مصوبات قانونی در خصوص صیانت از میراث فرهنگی و تامین امنیت گردشگران در این شهرستان تاکید کرد.

او افزود: با پیشنهاد دادستان شهرستان ورامین مقرر شد تا تصمیم گیری در نحوه صیانت از حریم و عرصه مسجد تاریخی جامع ورامین با حضور دستگاه‌های متولی در جلسه تامین شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، بیش از یک سال گذشته یعنی در اردیبهشت ۱۳۹۸ و مدتی بعد از آغاز محوطه‌سازی در اطراف مسجد جامع ورامین که هشدارهای زیادی از سوی فعالان میراث فرهنگی به دنبال داشت، قطع درختان در اطراف مسجد جامع ورامین ۷۰۰ ساله ورامین نیز اتفاق افتاد.

حسین کاغذلو - فرماندار ورامین - در ان زمان به ایسنا گفته بود؛ «قطع ۱۲ درخت با مصوبه کمیته قطع اشجار شهرستان انجام شده است» او در آن زمان حتی محوطه سازی مسجد جامع را عامل دیگر قطع این درختان دانسته بود.

انتهای پیام

افزودن نظر