جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان از فردا در شیراز آغاز می‌شود

سی‌وچهارمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان از صبح فردا به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز آغاز می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، سی و چهارمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان از فردا سه شنبه ۱۲ آذرماه ۱۳۹۸ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز آغاز می شود.

این دوره از جشنواره در ۶ بخش و در ۳۴ رشته برگزار می شود که بخش معارفی در ۹ رشته شامل؛ آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه، آشنایی با مفاهیمِ صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین (ع)، احکام، پرسمان معارفی و سبک زندگی اسلامی، ایرانی برگزار می شود.

بخش پژوهشی جشنواره در دو رشته مقاله نویسی و تلخیص کتاب و بخش فن آوری شامل سه رشته تولید نرم افزار، تولید اپلیکیشن و کانال های مجازی قرآنی و بخش هنری شامل هفت رشته خوشنویسی، نقاشی، عکس، تذهیب، فیلم کوتاه، معرّق، منبّت و طراحی پوستر برگزار شده است که برگزیدگان آن در خلال جشنواره معرفی و تجلیل می شوند.

بخش ادبی جشنواره در رشته های شعر، داستان نویسی، نمایش نامه نویسی و فیلم نامه نویسی و بخش آوایی جشنواره به عنوان اصلی ترین بخش در رشته های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، اذان، دعا و مناجات خوانی، تواشیح و همخوانی قرآن برگزار می شود.

در این دوره از جشنواره در بخش آقایان در رشته قرائت تحقیق اساتیدی، چون مهدی دغاغله، غلامرضا شاه میوه اصفهانی، سعید رحمانی، علی اکبر حشمتی، واضحی و در رشته حفظ کل محمد عباسی، محمود لطفی نیا، سیدجواد سادات فاطمی، امیر فتح پور و معتز آقایی قضاوت می کنند.

همچنین در بخش بانوان و در رشته قرائت خانم ها مرضیه فیروز زاده، راضیه جمالی، الهام ماندگارمهر و معصومه عباسی نظری و در رشته حفظ خانم ها گنبدی، سلطانی، طاهره میرغیاثی، مرجان نیاورانی و غصون مسلمی عهده دار هستند. این رقابت ها تا ۱۴ آذرماه ادامه خواهد داشت.

نفرات برتر رشته های حفظ کل و قرائت قرآن این رقابت ها به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان حضور پیدا می کنند.

افزودن نظر