در «کتاب شب» رادیو

«نامه به پدر» کافکا بازخوانی می‌شود

کتاب «نامه به پدر» فرانتس کافکا در «کتاب شب» رادیو بازخوانی می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، «نامه به پدر»، یکی از آثار درسی، آموزشی و خانوادگی فرانتس کافکا است که اغلب فرهیختگان، خواندن آن را به خاطر زمینه‌های روانشناختی‌اش، به پدران، مادران و حتی فرزندان، توصیه کرده‌اند.

در یادداشت سردبیر برنامه آمده است: «رفتار مستبدانه پدر کافکا چنان محیط رعب‌انگیزی در خانواده ایجاد کرده بود که سایه وحشت را از همان کودکی بر روح کافکای کوچک گستراند.
این وحشت، در سراسر زندگی غمبار نویسنده مسخ، همراهش بود و بالاخره کار دستش داد و در نیمه راه عمر، زندگی‌اش را تباه کرد.
کافکا همه آن سخت‌گیری‌ها و بی‌توجهی‌های پدر را در کتاب «نامه به پدر» شرح داده است.
این نویسنده، بر عکس آنچه درباره‌اش گفته‌اند، انسان فرهیخته‌ای بود که اعتقاد داشت: «بشر نمی‌تواند بدون اعتقاد به چیزی زوال‌ناپذیر در درون خود، زندگی کند.»

خوانش کتاب «نامه به پدر» از این نویسنده، با ترجمه فرامرز بهزاد از انتشارات خوارزمی (و با نگاهی به ترجمه منوچهر فکری ارشاد، از انتشارات توس) در شش قسمت ۲۰ دقیقه‌ای، با صدای بهروز رضوی در استودیو ۲۳ معاونت صدا ضبط شده و برای پخش از دوم تا هفتم آذر در جدول پخش رادیو تهران قرار گرفته است.

برنامه «کتاب شب» به سردبیری و نویسندگی محمدباقر رضایی، تهیه‌کنندگی رضا قربانی و صدابرداری محسن فراهانی در گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران تولید می‌شود و ساعت پخش آن هر شب (بجز جمعه‌ها) ساعت ۳۰: ۲۳ دقیقه است.

انتهای پیام

افزودن نظر