اکران‌های جدید، اجازه ورود خانواده را به سینما‌ها صادر کرد

سینما‌های کشور با اکران فیلم‌ها و پویانمایی‌ها، همچون «بنیامین»، «تورنادو» و «منطقه پروازممنوع» رنگ و بوی خانواده محوری بر خود گرفته است.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، فیلم های سینمایی و حتی تلویزیونی جدای از کارکرد فرهنگی، هنری و فرهنگ سازی جنبه سرگرمی و تفریح هم دارند به طوری که گاهی خانواده ها ترجیح می دهند اوقات فراغت خود را به تماشای دست جمعی فیلم و یا رفتن به سینما بگذرانند و نمایش برخی از این فیلم ها و پویانمایی ها، همچون بنیامین، تورنادو و منطقه پروازممنوع در این هفته را می تواند نویدی برای خانواده های سینما دوست دانست.

اما درمجموع، این روزها برای خانواده هایی که تربیت و تفریح صحیح از دغدغه های اصلی آنان محسوب می شود، دیگر سینما و تلویزیون ابزاری برای فرهنگ سازی و تصویرسازی از چهره اصیل فرهنگ ایرانی اسلامی نیست و از آن حتی به عنوان سرگرمی های خانوادگی هم استفاده نمی شود چراکه ترس از تأثیرپذیری کودکان و نوجوان و حتی جوانانشان از این ابزار به اصطلاح فرهنگ ساز که خوراکی جز ترویج ناامیدی، ناامنی، خشونت، بی اخلاقی و... برای مخاطب خود ندارد، آنان را تهدید می کند و به نوعی بحث تربیت، آرمان گرایی، و فرهنگ سازی درست از سبد انتظارات خانواده ها از محصول فرهنگی سینما و تلویزیون خارج شده است.

البته نمی توان منکر حضور آثاری شد که درون مایه آن، خانواده و ترویج فرهنگ صحیح و اصیل است اما حضور این دست از محصولات فرهنگی یا آن قدر کم است که در حجم بالای محصولات ضد فرهنگی گم می شود و یا آن قدر محدود است که در سال فقط به تعداد انگشتان یک دست و یا حتی کمتر، شاهد حضورشان بر پرده نقره ای سینما هستیم.

از همین رو می طلبد تا مخاطب وارد میدان شود و در کنار حمایت خود از آثار فاخر فرهنگی، به مطالبه گری و انتقاد از متولیان این امر و فیلم سازان بپردازد.

سینما پردیس چهارباغ
در پردیس سینمایی چهارباغ فیلم های هزارتو ، منطقه پروازممنوع ، تورنادو ، بنیامین ، چشم و گوش بسته ، ، سمفونی نهم و مطرب اکران می شوند؛ این فیلم ها در ژانرهای مختلف کمدی و اجتماعی ساخته شده اند، ساعت شروع هر یک از این فیلم ها از ساعت 10 خواهد بود و تا ساعت 22:30 ادامه خواهد داشت، این سینما با داشتن چند سالن این امکان را به مردم می دهد تا بر اساس سلیقه های مختلف خود بتوانند فیلم های مدنظر را در هر یک از این سالن ها به تماشا بنشینند.

سینما ساحل
همچنین پردیس سینما ساحل باکمی تغییر در فیلم های اکران شده علاوه بر فیلم های مطرب ، ایکس لارج و منطقه پروازممنوع ، سمفونی نهم ، چشم و گوش بسته ، بنیامین ، تورنادو که با پردیس چهارباغ مشترک است، فیلم های هزارتو ، مسخره باز ، درخونگاه ، سال دوم دانشکده من ، ماجرای نیمروز ۲ را از ساعت 10 الی 23 بر روی پرده های نقره ای خود به نمایش می گذارد.

سینماهای فلسطین و سپاهان
5 فیلم با عنوان های هزارتو ، چشم و گوش بسته ، مطرب ، ماجرای نیمروز ۲ و منطقه پروازممنوع بر روی پرده سینما سپاهان به تصویر درمی آیند؛ این سینما از ساعت 10:15 الی 23 میزبان علاقه مندان به سینما است، همچنین در این هفته سینما سپاهان نیز فیلم های چشم و گوش بسته ، مطرب ، ماجرای نیمروز ۲ و منطقه پروازممنوع را از ساعت 10:30 تا 23 اکران می کند؛ گفتنی است این فیلم ها هرکدام در سانس های مختلف بر روی پرده خواهند رفت.

پردیس سینمایی سیتی سنتر
پردیس سینمایی سیتی سنتر با نمایش آثار تورنادو ، مطرب ، چشم و گوش بسته ، سمفونی نهم ، ماجرای نیمروز ۲ ، بنیامین ، هزارتو ، کلوپ همسران ، مسخره باز ، درخونگاه از ساعت 10:30 تا 23:30 آماده ارائه خدمات به میهمانان هنر هفتم خواهد بود، همچنین این سینما در بخش هنر و تجربه به اکران فیلم صدای آهسته و مستند زنانی با گوشواره های باروتی پرداخته است.

معرفی فیلم

پویانمایی سینمایی بنیامین به کارگردانی محسن عنایتی و تهیه کنندگی مصطفی حسن آبادی است، این پویانمایی برشی از زندگی مردم قوم بنی اسراییل در مصر باستان است و بنیامین داستان پسربچه ای به همین نام است که برای نجات جان مادرش از دست سربازان فرعون مجبور می شود به سفر خطرناکی برود، و اتفاقات که در این سفر برای او رخ می دهد، دیدگاه او را نسبت به جامعه وزندگی اش تغییر می دهد.

پویانمایی سینمایی بنیامین در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان توانست جایزه بهترین پویانمایی این جشنواره را از آن خود کند.

افزودن نظر