توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1159936
ایران‌زمین؛

قلعه آدم‌خوار کجاست؟

یکی از کوه‌های اطراف شهر اردبیل در میان محلی‌ها با لقب قلعه آدم‌خوار شناخته می‌شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، ، هر آنچه که دور از دسترس آدمی بوده و قابل لمس نبوده برای ما عجیب و شگفت آور است؛کشور ما نیز عجایب کمی ندارد. یکی از این عجایب با نام قلعه آدم خوار شناخته می شود.

قلعه آدم خوار در کنار دهکده کور عباسلو قرار گرفته است. دهکده کور عباسلو در ۱۱ کیلومتری شهرستان نیر و ۳۵ کیلومتری اردبیل واقع شده است.

قلعه آدم خوار کجاست؟

قلعه آدم خوار کجاست؟

قلعه آدم خوار در واقع با نام قلعه بوینی یوغون شناخته می شود. قلعه بوینی یوغون متعلق به ۳۰۰۰ سال پیش یعنی اواخر دوره مانایی و اوایل دوره هخامنشی است. این قلعه روی صخره های کوهی به نام بوینی یوغون ساخته شده و صخره های جنوبی و غربی آن از استحکام خاصی برخوردار هستند و به همین دلیل قلعه بوینی یوغون نفوذ ناپذیر است.

قلعه آدم خوار کجاست؟

قلعه آدم خوار کجاست؟

در واقع قلعه بوینی یوغون به اندازه ای مستحکم است که افرادی که به این قلعه می رفته اند یا از سوی دیگری راهی می شده اند و یا در این مکان گم شده و دیگر راهی برای خروج پیدا نمی کرده اند. همین امر موجب می شد مردم تصور کنند که قلعه بوینی یوغون یک قلعه آدم خوار است.

گفتنی است آثاری از عصر مفرغ و آهن تا دوره اسلامی در قلعه بوینی یوغون شناسایی شده اند.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1159936{/gallery}

افزودن نظر