اشرف بروجردی در تجلیل از خالقان آثار عاشورایی:

آن‌ها با آثارشان حسین(ع) را از غربت درآوردند

آن‌ها با آثارشان حسین(ع) را از غربت درآوردند
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در آیین «چله عشق» درباره ۴۰ چهره‌ای که در این مراسم از آن‌ها تجلیل شد گفت: آن‌ها با خلق آثارشان حسین(ع) را از غربت و تنهایی درآوردند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، اشرف بروجردی در آیین «چله عشق» که امروز (دوشنبه، ۲۹ مهرماه) در سالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران برگزار شد ضمن خیر مقدم گفت: آمده‌اید تا به یکدیگر یادآور شویم که عاشورا نه یک حادثه که یک فرهنگ مبتنی بر معرفت است و حسین‌بن‌علی‌(ع) ارائه‌دهنده این معرفت به بشریت است. تا انسان‌ها دریابند که رسالت و مأموریت بشری آن‌ها کسب حقیقت برای رسیدن به آرامش و رضایتمندی از انسانیت و انسان بودن خود و دوست داشتن دیگر انسان‌ها است.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تصریح کرد: اینک در جمع کسانی هستیم که گام‌های نخست درک حقیقت را با خَلق آثاری از دانسته‌ها و داشته‌های خود برای ما به ارمغان آورده‌اند. آن‌ها با خلق آثارشان حسین(ع) را از غربت و تنهایی درآوردند و حمیت، اخلاص، غیرت، صداقت، شجاعت، ایثار و وفاداری به عهد حسینی را در سایه «عشق» به نمایش گذاشتند.

او یادآور شد: آن‌ها تلاش کردند تا ما بدانیم که حسین (ع) رسالتش را در عشق به انسان‌ها برای رهایی از جهل و بی‌خردی، برای نجات از گمراهی، برای رسیدن به کمال و دانایی تا بدان‌جا رسانده است.

بروجردی افزود: خط یا رنگ، واژه یا صدا، نقش یا نفس معجزه‌شان شد در نشان دادن غمی سترگ تا همه با هم بسرایند که سلام بر حسین (ع)، که داغ عزیز و نجیبش بغض به بغض و نفس به نفس ماندگار شد تا انسان‌ها جان بگیرند از حسین(ع) که زنده است و ما اینک برای امام زنده‌ای دور هم جمع شده‌ایم که فریادش را به گوش جان بشنویم که می‌گوید «من برای اصلاح در امت جدم قیام کرده‌ام».

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطرنشان کرد: به نیابت قدم‌تان چشم‌مان را برای زیارت اثرتان دوباره روشن کرده‌ایم که این ماندگاری شما نظرکردگی مردی است که فرزندش را، برادرش را، عزیز برادرش را، پسرش را، طفل شیرخواره‌اش را و سرش را در تاریخ گذاشت و آهش را فرستاد برای شما که چه کسی است مرا یاری کند؟

انتهای پیام

افزودن نظر