توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1145985
مدیر هنری نمایش «خاموشان» گفت:

نمایش‌های مذهبی خلاقیت و نوآوری ندارند

نمایش‌های مذهبی خلاقیت و نوآوری ندارند
سهیلا جوادی گفت: یشتر آثار مذهبی تکراری هستند که کارگردان آن اثر را بدون هیچ خلاقیت و نوآوری جدیدی هر سال به اجرا می‌برد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، سهیلا جوادی بازیگر تهیه کننده و مدیر هنری نمایش خاموشان درباره اجرای این نمایش در گفت وگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: برای نمایش خاموشان متن نوشته شده نداشتیم و فقط خاطره ای بود که علی سلیمانی داشت. طرح ارائه شده را به حوزه هنری دادیم، متن نوشته شد و بازنویسی متن نهایی را سبا سلیمانی انجام داد.

نمایش های مذهبی خلاقیت و نوآوری ندارند

جوادی در خصوص نقش خود در نمایش خاموشان گفت: من نقش پزشکی را دارم که در بخشی از زندگی خود اتفاقی را دیده، ولی سکوت کرده و این سکوت در تمام این مدت با او همراه بوده و او را اذیت می کند. تصمیم می گیرد که به پیاده روی اربعین برود و از امام حسین (ع) بخواهد او را کمک کند که در آن سفر با مشکلاتی مواجه می شود و در نهایت هر کدام از شخصیت های نمایش سکوت خود را می شکنند و گویی می خواهند آدمی دیگر شوند.

جوادی در خصوص کیفیت آثار مذهبی گفت: من چندین کار مذهبی انجام داده ام، ولی فکر می کنم اکثر کار های مذهبی آثاری شتاب زده هستند. بیشتر آثار مذهبی تکراری هستند که کارگردان، آن اثر را بدون هیچ خلاقیت و نوآوری جدیدی هر سال به اجرا می برد. در کل کسانی که مخاطبان نمایش های مذهبی هستند از آن ها راضی بوده و به نظر من باید آثار مذهبی طیف مختلف مخاطبان را در خود داشته باشند.

وی افزود: نمایش حدود پنج سال است که اجرا می رود و شاید فقط بازیگران آن تغییر کنند؛ من یکی از منتقدان این گونه نمایش ها هستم. نمایش خاموشان نمایشی امروزی و به یک واقعه تاریخی مذهبی ربط داده شده است. تماشاگرانی که در این روز ها نمایش را دیده اند از نمایش راضی بوده و می گفتند این نمایش کاملا امروزی است و ما نیز برخی از این مشکلات را که در نمایش روایت می شود، داریم. به نظر من اگر نمایش خاموشان در سال های آتی نیز اجرا برود باید براساس حال و موقعیت اجرا شود.

تهیه کننده نمایش خاموشان درباره استقبال مخاطبان از نمایش بیان کرد: تبلیغات گسترده ای از نمایش خاموشان نداشتیم، اما استقبال بسیار خوب بوده است. قرار است که گروه نمایش خاموشان یک نمایشنامه خوانی به مناسبت هفته بسیج داشته باشیم و در تماشاخانه سرو اجرا می شود.

علی سلیمانی، سهیلا جوادی، حسین میرزاییان، افشین قدیمی، محمد ادیب خواه، سبا سلیمانی، سارا نوروزی بازیگران نمایش خاموشان هستند.

گفتنی است نمایش خاموشان تا تاریخ ۱۴ آبان ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می شود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1145985{/gallery}

افزودن نظر