اجرای دو پویش اربعینی برای مسجدی‌ها

اجرای دو پویش اربعینی برای مسجدی‌ها
ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، پویشی را با هدف نمایش تصاویر ذهنی کودکان از اربعین اجرایی می‌کند که علاقه‌مندان برای شرکت می‌توانند نقاشی‌های خود را در اینستاگرام با هشتگ #ازقطره_تا_دریا و #بچه_‌های_مسجد منتشر کنند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اظهار داشت: کنگره عظیم اربعین، نمایشی از عشق و ارادت شیعیان و حتی پیروان دیگر مذاهب و ادیان به حضرت سیدالشهدا(ع) است که باید در بستر فضای مجازی آن را بیش از پیش به جهانیان معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز بستر و فرصت تبلیغ معارف اهل بیت (علیهم السلام) در فضای مجازی ممکن است، افزود: همیشه دشمنان ما از گسترش و توسعه فرهنگ و تفکر حسینی بیمناک بوده‌اند و قطعاً امروز این حرکت میلیونی هراس آن‌ها را دوچندان کرده لذا باید این تفکر ناب به سرعت و جامعیت به ابزار رسانه منتقل شود.

ارزانی با اشاره به طراحی و اجرای ۲ پویش از سوی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: پویش از قطره تا دریا برای کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی شده که می‌توانند توانند تصاویر ذهنی خود را از پیاده‌روی اربعین نقاشی کنند و به همراه یک آرزو در صفحات فضای مجازی اینستاگرام با هشتگ #ازقطره_تا_دریا و #بچه‌_های_مسجد به اشتراک بگذارند.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه شرکت‌کنندگان از هر تکنیک هنری (مانند آکریلیک، آبرنگ، مداد رنگی یا جوهر) می‌توانند استفاده کنند، عنوان کرد: کودکان و نوجوانان عزیز باید تصویر یا عکس نقاشی خود را  تا تاریخ ۶ آبان به آدرس الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.

وی همچنین از اجرای پویش زائران مسجدی خبر داد و گفت: در این پویش زائران اربعین حسینی عکس‌های فردی و جمعی خود با کانون فرهنگی و هنری مسجد محله خود و یا مساجد مسیر پیاده‌روی اربعین را در صفحات فضای به با هشتگ #بچه‌_های_مسجد و #زائران_مسجدی اشتراک می‌گذارند.

 

ارزانی اضافه کرد: کاربران فضای مجازی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در اینستاگرام به آدرس setad.fahma و ادمین کانال بچه‌های مسجد [email protected] و ستاد اربعین فهما [email protected] در پیام رسان سروش مراجعه کنند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بیان کرد: به بهترین عکس‌ها و نقاشی‌ها، جوایز نفیسی اهدا و نمایشگاهی از  آثار منتخب برپا خواهد شد.

انتهای پیام/

افزودن نظر