افزایش ظرفیت سینماهای حوزه هنری برای جشنواره‌ی فیلم رشد

افزایش ظرفیت سینماهای حوزه هنری برای جشنواره‌ی فیلم رشد
مجید صادقیان، معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی از اضافه شدن 110 سینمای حوزه هنری در سراسر کشور برای میزبانی از جشنواره بین‌المللی فیلم رشد  خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، این روزها برگزاری چهل و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم های علمی، آموزشی و تربیتی رشد گفته می‌شود مهم ترین دغدغه مدیران دفتر انتشارات و فناوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش است، چرا که باید این رویداد را کمتر از یک ماه دیگر ابتدا در استان تهران، و سپس تا شش ماه در تمام کشور برگزار کنند.
* برپایی سراسری جشنواره با بهترین کیفیت
مجید صادقیان (معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی و عضو هیئت انتخاب فیلم‌های خارجی این دوره جشنواره) در گفت‌وگویی ضمن طرح مشکلات موجود و دغدغه‌های اجرایی جشنواره چهل و نهم، گفت: جشنواره فیلم رشد هم در تهران و هم در استانها باید با حداکثر کیفیت و بیشترین مخاطب برگزار شود.
او افزود: با دوستان اداره کل فرهنگی و هنری معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش که فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای دارند، تفاهم کردیم تا از همکاری آنها در برگزاری این رویداد، با کیفیت موردنظرمان بهره ببریم. جالب است بدانید در این مسیر ما از هم اکنون برای استفاده از فیلم‌ها در فردای پس از جشنواره برنامه‌ریزی می‌کنیم.
برنامه‌ریزی برای استفاده از امکانات سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها
معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی در ادامه گفت: برای نزدیک کردن دوباره جشنواره فیلم رشد به اهداف و ماموریت‌های اصلی خود، در حال طراحی و برنامه‌ریزی برای استفاده از امکانات سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها هستیم. واقعیت این است که در سال‌های گذشته این اتفاق چندان منظم و سازمان‌دهی شده نبوده است، ولی ما امسال برای تحقق این مهم، همه توانایی‌ها و ارتباطات خود را به کار گرفته‌ایم.
صادقیان اظهار داشت: دست‌اندرکاران حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با روی باز از این همکاری استقبال کردند و طی تفاهمی که داشتیم، سئانس‌های صبح 110 سینمای تحت مدیریت موسسه بهمن سبز حوزه هنری در سراسر کشور را در اختیار جشنواره فیلم رشد گذاشتند.
او ادامه داد: جشنواره فیلم رشد تا پایان سال تحصیلی 98-1399 حدود 14 هزار سئانس نمایش فیلم دارد که حالا سئانس‌های این سینماها هم به ظرفیت نمایشی ما اضافه شده است.
صادقیان همچنین گفت: نمایش گسترده فیلم‌های آموزشی در کشور یکی از مهم‌ترین سرویس‌هایی است که خانواده بزرگ آموزش و پرورش به آن نیاز دارد و باید از آن بهره‌مند شود؛ لذا ما در شورای راهبری فضای مجازی تلاش می‌کنیم که از ظرفیت‌های موجود و پلتفرم‌های فعال در آن حداکثر استفاده را برای ارائه این سرویس ببریم تا جشنواره فیلم رشد به هدف غایی خود (پیوند فیلم با بسته آموزشی مدارس) دست یابد.

انتهای پیام

افزودن نظر