توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1145909
رئیس مرکز پویانمایی صبا خبر داد

۵۰ ساعت برنامه جدید برای نوروز ۹۹/ حوزه بین الملل خریدار آثارمان است

۵۰ ساعت برنامه جدید برای نوروز ۹۹/ حوزه بین الملل خریدار آثارمان است
محمدرحیم لیوانی رئیس مرکز صبا از تولیدات جدید برای ماه‌های آینده و نوروز ۹۹ خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،ایرانیان وقتی که خواسته یا ناخواسته می شنوند محصولی با کیفیت خوب در داخل تولید می شود، خوشحال می شوند. تولید داخلی یعنی بومی سازی و رونق تولید و ایجاد اشتغال؛ تولید انیمیشن هم چند سالی است که در کشور شتاب گرفته و جوانان بسیار مستعدی را به سوی خود جذب کرده است.

مرکز پویانمایی صبا بیش از ۲ دهه پیشتاز تولید آثار انیمیشن برای پخش از شبکه های مختلف سیما است. در حال حاضر ۱۰ شبکه از میان شبکه های سیما به صورت روزانه و در ساعات مختلف اقدام به نمایش این تولیدات دوست داشتنی می کنند.

فصل پاییز آغاز رویشی دوباره برای سوژه پردازی و تولید پویانمایی های مرکز صبا / تولیدات جدید برای نوروز99

فصل پاییز آغاز رویشی دوباره برای سوژه پردازی و تولید پویانمایی های مرکز صبا است به طوری که این مرکز برای سه ماهه فصل برگ ریزان، تعداد ۱۴ پویانمایی خود را برای نمایش به شبکه های مختلف پیشنهاد و ارسال کرده است. به همین بهانه گفت و گویی با محمدرحیم لیوانی رئیس مرکز پویانمایی صبا داشتیم که در ادامه می خوانید:

درباره تولیدات فصل پاییز که به سازمان صدا و سیما تحویل داده اید، بفرمایید.

۱۴ مجموعه جدید در پاییز تحویل سازمان صدا و سیما داده ایم، که شامل مجموعه هایی نقاش کوچولو ۳ ، مثل نامه ، مهارت های زندگی ، موزه ، کی میگه ریاضی سخته؟ ، گولوبولا ۲ ، شکرستان ۴ ، کمیک موشن شاهنامه ، کی خان ، هالاباما ، روباه و خروس ، کودکانه ، قاصدک و همه جوره ماجرا است.

این روزها عوامل تولید مرکز پویانمایی چه کارهایی را آماده می کنند؟

حدود ۴۵۶ ساعت برنامه در حال تولید داریم همچنین نویسندگان در حال نگارش ۴۴۰ ساعت برنامه هستند. خوشبختانه روند تولید مناسب و با شتاب خوبی در حال انجام است. البته در این مسیر سازمان حمایت خوبی داشته تا این عرصه تولید ایجاد شود.

برای نوروز ۹۹ چه برنامه هایی در نظر گرفته اید؟

برای نوروز ۹۹ نیز دو مجموعه جدید در نظر گرفته ایم که در کنار برنامه های دیگر پخش شود. البته هر فصل مجموعه های جدید تولید می کنیم و برای نوروز نیز حدود ۵۰ ساعت برنامه جدید خواهیم داشت.

وضعیت نیروهای تولید چگونه است؟

با شتابی که در این دو سال در حوزه تولید داشتیم، می توان گفت شرکت ها با کمبود نیرو هم مواجه شدند در این چهار ماه اخیر شرکت ها به دنبال نیرو های متخصص بودند، به همین خاطر دوره های آموزشی برگزار شده و منتظر نیرو های جدید هستیم.

در حوزه بین الملل چه فعالیت هایی داشتیم؟

فروش تولیدات به سطحی رسیده است که در حوزه بین الملل خریدار آثار ما هستند و فرهنگی که برآمده از سبک زندگی ماست در خارج از کشور رواج پیدا می کند. هر چند در حوزه اقتصاد سعی کردند ما را تحریم کنند، اما در حوزه فرهنگ آنقدر غنی هستیم که می توانیم وارد عمل شویم.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1145909{/gallery}

افزودن نظر