تایلندی‌ها مسابقه ایرانشناسی برگزار می‌کنند

تایلندی‌ها مسابقه ایرانشناسی برگزار می‌کنند
در راستای توسعه همکاری‌های فرهنگی، علمی و دانشگاهی، مسابقه ایرانشناسی ویژه دانشجویان دانشگاه اسامپشن بانکوک با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در تایلند برگزار می‌شود.

مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تایلند با بانچا، رییس دانشگاه اسامپشن بانکوک دیدار و درباره زمینه‌های گسترش همکاری‌های فرهنگی، علمی و دانشگاهی گفت‌وگو کرد.

حسنخانی در سخنانی، معرفی واقعیات ایران امروز را برای شناخت ظرفیت‌های فرهنگی ایران و نزدیکی دو ملت ایران و تایلند به ویژه قشر دانشجو بسیار مؤثر دانست و گفت: آینده‌سازان اداره جامعه، دانشجویان خواهند بود که نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه روابط دو کشور خواهند داشت.

رایزن فرهنگی ایران در تایلند برگزاری مسابقه ایرانشناسی را پیشنهاد داد و گفت: شناخت و معرفی منابع علمی معتبر برای مطالعه ایران معاصر با اهمیت است.

بانچا، رییس دانشگاه اسامپشن هم در سخنانی، با استقبال از این پیشنهاد بیان کرد: یکی از مسائل مهمی که مراکز آموزشی در اجرای برنامه‌های فرهنگی برای توسعه روابط دارند، جلب نظر و جذب مخاطب است. بدین منظور اقدامات فرهنگی با روح و روان افراد جامعه و باورهای ایشان سرکار داشته و از این رو انتخاب نوع محتوی و مطالب برای ارائه به جامعه هدف و مخاطب بسیار دشوارتر از فعالیت تجاری است.

همچنین گلن، مسئول بخش بین‌الملل دانشگاه اسامپشن به ارائه گزارشی در مورد فعالیت‌ها و ارتباطات این دانشگاه پرداخت.

در بخش پایانی این دیدار مقرر شد؛ دو طرف مقدمات مسابقه ایرانشناسی را برنامه‌ریزی، اجرا و مراسم اعلام نتایج و تقدیر از نفرات برتر را توأمان با مراسم جشن نوروز سال 1399 برگزار کنند.

افزودن نظر