رازگشایی از لباس‌های فضایی در «چرخ»

رازگشایی از لباس‌های فضایی در «چرخ»
چهل‌ودومین از قسمت فصل ششم برنامه «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، دوشنبه ۲۹ مهر، با موضوع «لباس‌های فضایی» از شبکه‌ی چهار پخش خواهد شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، در این برنامه محمدحسین جهان پناه به عنوان مجری-کارشناس میز فناوریِ چرخ با محمدرضا رضائی، کارشناس فناوری فضایی گفتگو خواهد کرد.
هفته ی گذشته ناسا از شمایل لباس های فضایی نسل جدید که برای ماموریت بازگشت به ماه تحت عنوان آرتمیس استفاده خواهند شد، رونمایی کرد. این لباس جدید که واحد تحرک خارج از سفینه نام دارد، نه تن ها بر مبنای آنچه در مورد ماه آموخته ایم، بلکه با اتکا به نیم قرن پیشرفت در حوزه ی فناوری لباس های فضایی ساخته شده است. این لباس فضایی جدید مبتنی بر یک طراحی ماژولار است که دارای یک تنه ی بالایی، کلاه ایمنی، قسمت پایینی و جامه ی خنک کننده است. همه ی این موارد را می توان تعویض کرد تا فضانوردان دارای یک لباس با کیفیت بهتر، راحت تر و همچنین تطبیق پذیر با ماموریت های مختلف باشند. این لباس دارای مواد پیشرفته تر و مفاصل بهتری برای تحرک بیشتر است و چکمه ها شبیه چکمه های کوه پیمایی با کفی انعطاف پذیر طراحی شده است.
در بخش دیگری از برنامه، مائده گیوه چین، کارشناس دیجیتال چرخ ، مهم ترین خبر های روز این دنیا را مرور خواهد کرد. گزارش محمدحسین جهان پناه از موزه ی تاریخ طبیعی پردیس علوم دانشگاه تهران بخش دیگری از این قسمت برنامه ی چرخ خواهد بود.
مجله ی تصویری چرخ مهم ترین رویداد های علم و فناوری و مسائل روزمره ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می کند.
چرخ روزهای، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، از ساعت ۱۹ به صورت زنده از شبکه ی چهار پخش می شود. مجری چرخ حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه کنندگی چرخ را بر عهده دارند.
رازگشایی از لباس های فضایی در  چرخ

افزودن نظر