«زمکیس» کارگردان «پینوکیو» شد

«زمکیس» کارگردان «پینوکیو» شد
«رابرت زمکیس» مذاکرات نهایی برای کارگردانی فیلم سینمایی «پینوکیو» را با کمپانی «دیزنی» را پیش برد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از ورایتی، رابرت زمکیس کارگردانی پینوکیو را براساس فیلم نامه ای از کریس ویتز برعهده می گیرد.

کریس ویتز نویسنده فیلم نامه این پروژه به همراه اندرو میانو تحت شرکت خودشان با عنوان دپت آو فیلد (عمق میدان) تهیه کنندگی این اثر را برعهده دارند.

ابتدا پُل کینگ خالق فیلم پدینگتون قرار بود کارگردانی این پروژه را برعهده بگیرد اما به دلایل نامعلوم در آغاز سال جاری میلادی پروژه را ترک کرد. دیوید هِیمن نیز که از تهیه کنندگان این فیلم بود در ابتدای کار از این پروژه کنار رفت.

هرچند هنوز قراردادی منعقد نشده با این وجود زِمِکیس از ابتدای تابستان امسال به کارگردانی این پروژه چشم دوخته بود. او در حال کار روی پروژه جادوگران محصول کمپانی برادران وارنر بود و نمی خواست در فیلمی جدید کارگردانی کند تا اینکه مراحل تولید این فیلم خیلی خوب و سریع تر از موعد پیش رفت و به مراحل پس تولید رسید ازینرو زمکیس علاقمند و متمایل به تصدی کارگردانی پروژه پینوکیو نیز شد.

این کارگردان مشهور حالا باید به فکر تیم هنرپیشگان خود و بویژه برای پیدا کردن هنرپیشه ای برای نقش محوری پدر ژِپِتو باشد. لازم به ذکر است که در یک مقطع قرار بود تام هنکس برای این نقش انتخاب شود که در نهایت منتفی شد.

فیلم انیمیشن اصلی، داستان یک عروسک زنده را روایت می کند که به کمک یک کریکت به عنوان وجدان خود، باید شایستگی اش برای تبدیل شدن به یک پسر واقعی را اثبات کند.

دیزنی با راهکار تولید فیلم های اقتباسی همچون علاء الدین و شیر شاه که هردو از مرز فروش یک میلیارد دلاری گذشته اند، به این خط مشی تولید محتوای خود ادامه می دهد.

زمکیس هم در سال های اخیر بیشتر بر درام های بزرگسال محور چون پرواز متفقین و به ماروِن خوش آمدید متمرکز شده و کمتر به سینمای گیشه پسند که در اوایل شروع کار حرفه ای اش موجب شهرتش شد، علاقه نشان می دهد.

زمکیس همچنین بازگشتی به فیلم های خانواده-دوستانه مانند بازگشت به آینده داشته و به تازگی ساخت فیلم اقتباسی جادوگران با بازی آن هَت اِوِی را به سفارش کمپانی برادران وارنر به پایان رسانده است.

میانو و ویتز نیز اخیراً درام تحسین برانگیز وداع را تهیه کرده اند.

رابرت زِمِکیس زادهٔ ۱۴ ماه می ۱۹۵۲ کارگردان، فیلم نامه نویس و تهیه کنندهٔ آمریکایی برندهٔ جایزهٔ اسکار است.

او دورهٔ کارگردانی اش را با دو فیلم کمدی آغاز کرد: می خواهم دستت را نگه دارم (۱۹۷۸) و ماشین های دست دوم (۱۹۸۰) سپس فیلم Romancing the Stone را ساخت که برای او دروازه ای بود به سوی فیلم های فیلم های هیجانی و تخیلی که بعداً ساخت.

دومین فیلم او در زمینهٔ ماجرایی سه گانه بازگشت به آینده هستند: بازگشت به آینده (۱۹۸۵)، بازگشت به آینده قسمت ۲ (۱۹۸۹) و بازگشت به آینده قسمت ۳ (۱۹۹۰).

بعد از فیلم فانتزیِ مرگ درخور اوست (۱۹۹۲)، زمکیس موفق ترین فیلم خود، فارست گامپ (۱۹۹۴) را با بازی تام هنکس ساخت که در سالِ ساختِ آن (۱۹۹۴) از دو رقیب قدرتمند خود فیلم های پالپ فیکشن (داستان های عامه پسند) از کوئنتین تارانتینو و فیلم رستگاری از شاوشنگ از فرانک دارابونت جلو زد و ۶ جایزهٔ اسکار، از جمله بهترین فیلم سال و بهترین کارگردانی را نصیب زمکیس کرد.

بعد از فیلم فارست گامپ، زمکیس از تام هنکس در دو پروژهٔ دیگر، یکی دورافتاده (۲۰۰۰) و دیگری قطار سریع السیر قطبی (۲۰۰۵) استفاده کرد. دیگر اثر زمکیس، فیلم بند باز با بازی جوزف گوردون لِویت است که در سال ۲۰۱۵ اکران شد.

افزودن نظر