«مسعود جعفری جوزانی» فیلم یعقوب لیث صفاری را می‌سازد

«مسعود جعفری جوزانی» فیلم یعقوب لیث صفاری را می‌سازد
یک نویسنده و کارگردان سینمای کشور معتقد است که بچه‌های کشور «رابین هود» را بیشتر از شخصیت‌های مهم تاریخی و ملی خودشان می‌شناسند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مسعود جعفری جوزانی نویسنده و خالق آثار سینمایی مهم حوزه تاریخ و هویت ایرانی (از جمله شیر سنگی و در مسیر تندباد ) فیلمنامه این اثر را درباره بنیانگذار دودمان صفاریان در سیستان و روایت فتوت، ساده زیستی و نقش تاریخی این اسطوره تاریخی در اتحاد ایرانیان به نگارش درمی آورد.

جعفری جوزانی با دغدغه ای که در ارجاع نسل تازه به ریشه های هویتی خود دارد، سال ها است که به ساخته شدن فیلم های تاریخی درباره کورش، پوریای ولی، یعقوب لیث و... علاقه نشان داده است. او در یکی از گفت وگوهایش به این نکته اشاره کرده بود که متأسفانه بچه های ما رابین هود را بیشتر از یعقوب لیث صفاری می شناسند در حالی که او از جمله شخصیت های تاریخی پایه گذار جریان عیاری و فتوت در ایران است که به جوانان نشان می دهند چگونه امکان زندگی بهتر وجود دارد.

یعقوب لیث صفاری بنیان گذار سلسله صفاریان در سیستان بود. او رویگرزاده و عیار جوانی بود که متأثر از قصه‏ های رستم، به یاری فقرا و مظلومان شتافت و با دسته کوچک عیارانش که به خاطر سخاوت و فتوت او، دورش جمع شده بودند، در نظر اهل سیستان به یک پهلوان افسانه‏ ای بدل شد.

محمود سالاری: غرب هراسان می کوشد "اسلام مولوی" را جایگزین "اسلام علوی" کند/ سینما باید قهرمانی را خلق کند که مردم به آن نیاز دارند
نگاهی به "کلوپ همسران" | پردیس سینمایی یا "لاله زار!"

آخرین اثر سینمایی این کارگردان سینمای کشور درباره یک موضوع مهم اجتماعی بود. آثار تاریخی این سینماگر کشور چه در تلویزیون و چه در سینما عموماً مورد توجه مخاطبان و فعالان فرهنگی کشور قرار گرفته است.

مسعود جعفری جوزانی دارای مدرک کارشناسی ارشد فیلمسازی از دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا است. در سال گذشته کتابی با عنوان گردش تصویر که مجموعه مصاحبه هایی درباره زندگی هنری و فرهنگی این فیلمساز کشور با وی بود، توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به چاپ رسید.

سینما , سینمای ایران , سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری ,

انتهای پیام/

افزودن نظر