نمایشگاه ملزومات سفر اربعین

نمایشگاه ملزومات سفر اربعین
اگر هنوز اقدام به تهیه ملزومات سفر اربعین نکرده‌اید می‌تواند در فرصت باقی‌مانده از ساعت از ۱۱ تا ۲۱ و روز جمعه از ساعت ۱۴ تا ۲۱ به نمایشگاه «راهیان اربعین» مراجعه کنید.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، خبرگزاری فارس؛ سعیده اسدیان: این روزها در مجموعه چهل سرا واقع در ضلع جنوبی مصلای امام خمینی (ره) در خیابان شهید بهشتی، نرسیده به خیابان شهید مفتح، نمایشگاهی از ملزومات سفر اربعین برپا شده که زائران می‌توانند با مراجعه به این نمایشگاه ملزومات سفر خود را تهیه کند.

این نمایشگاه با هدف ایجاد بستر مناسب برای ترویج فرهنگ راهپیمایی اربعین و ارائه خدمات مورد نیاز برای حضور دلدادگان حسینی تا ۱۹ مهر میزبان قدوم عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) است.

اگر هنوز اقدام به تهیه ملزومات خود برای این سفر معنوی نکرده‌اید می‌تواند در فرصت باقی‌مانده از ساعت از  ۱۱ تا ۲۱ و روز جمعه از ساعت ۱۴ تا ۲۱ به این نمایشگاه مراجعه کنید.

در این نمایشگاه کالا‌ها و خدمات در دو بخش عمومی (لوازم سفر) و فرهنگی (محصولات و خدمات) ارائه می‌شود.

در بخش عمومی نمایشگاه لوازم سفر، پوشاک، وسایل دیجیتال و لوازم موبایل، مواد بهداشتی و مراقبت پوست، کیف، کوله پشتی، کفش و پاپوش، عینک و آفتابگیر و... به صورت مستقیم و با تخفیفات ویژه به زائران ارائه می‌شود.

در بخش فرهنگی نمایشگاه هم محصولات حجاب و پوشش اسلامی، نرم افزار‌های کاربردی، محصولات فرهنگی (پرچم، کتیبه، سربند، پیکسل، تزیینات و هدایا و...)، کتاب‌های مذهبی، اسباب بازی فرهنگی ـ آموزشی، خدمات فرهنگی و موکب داری ارائه و از داوطلبان خدمت در موکب‌ها نیز نام نویسی می‌شود.

در این نمایشگاه که به همت جمعیت هلال احمر و با همکاری ستاد مرکزی اربعین برگزار می‌شود، شما می‌توانید به صورت رایگان مجموعه نرم افزارهای ویژه اربعین حسینی را دریافت کرده و با حضور در سالن اکران سه بعدی «سقا» علاوه بر تماشای واقعیت مجازی «سقا» از زیارت مجازی امام رضا (ع) هم بهره ببید.

در سرای پنجم از مجموعه چهل سرا غرفه‌هایی اقدام به فروش کوله پشتی با قیمت 120 هزار تومان، کلاه نقاب‌دار با قیمت 15 هزار تومان، فوم ضد عفونی کننده بدن، فوم سوختگی، روبند مخصوص پیاده روی و... کرده‌اند.

در غرفه نساجی هلال احمر هم می‌توانید کیسه خواب را با قیمت 250 تا 300 هزار تومان، پک تجهیزات پزشکی را با قیمت‌ 240 تا 970 هزار تومان و انواع کفش را با قیمت 120 تا 750 هزار تومان تهیه کنید.

یکی از بخش‌های زیبای این نمایشگاه غرفه‌ای مختص کودکان است که اقدام به فروش‌ پک‌های کودکانه اربعین کرده است و شما می‌توانید با استفاده از این محصول برای فرشته کوچولوهای اربعین یک خاطره ماندگار بسازید.

بسیاری از مادرها و پدرهای ایرانی یا عراقی که بچه های خود را به مسیر پیاده روی اربعین می‌آورند تا شیرینی گرمای محبت امام حسین (ع) را حس کنند نسبت به بعضی مسائل دنیای بچه ها همچون نیاز به سرگرمی، بازی و انتقال ارزش های مسیر با زبان کودکانه یا کم توجه هستند یا برای آن راهکاری ندارند.

این کوله‌های پارچه ای که در آن‌ها یک عروسک «رقیه کوچولو»، یک کتاب و یک بسته مداد رنگی و یک مُهر و جانماز قرار دارد و با قیمت 33 هزار تومان عرضه می‌شود، می‌تواند راهکاری مناسب برای سرگرمی کودکان در طول مسیر اربعین باشد،  ضمن اینکه شما می‌توانید این محصولات را به صورت تکی هم تهیه کنید.

یکی دیگر از بخش های جذاب این نمایشگاه اقدام یک گروه فرهنگی دانشجویی است راه اندازی کمپین نقشه من این امکان را فراهم کردند تا افرادی که توان حضور در پیاده روی اربعین حسینی را ندارند بتوانند در این ماجرا نقشی داشته باشند.

آنها در این کمپین از شما می‌خواهند تا یک نقش کوچک اجتماعی را در پیاده روی اربعین انتخاب کنید و آن را به اشتراک بگذارید و اگر در نمایشگاه سری به غرفه آن ها بزنید دیواری از نقش های مختلف می بینید که هر کسی بسته به توانایی خود کاری را انتخاب کرده و در آنجا نوشته است.

سفر به نیابت از یک شهید، شرکت در جمع آوری زباله ها، مشارکت در ساخت و بردن عروسک برای کودکان عراقی و...  از جمله این اقدامات است.

اگر به دنبال چفیه های عربی، صلوات‌شمار و پرچم‌های کوله‌ای هستید می توانید به سرای چهاردهم بروید و این محصولات را تهیه کنید.

نمایشگاه ملزومات سفر اربعین تا روز جمعه 19 مهر ماه ادامه دارید و شما می‌توانید تا ساعت ۲۱ از این نمایشگاه استفاده کنید.

در ادامه ویدیویی کوتاه از این نمایشگاه را می بینید:

 

انتهای پیام/

افزودن نظر