تأثیر بهزاد بهزادپور بر نمایش «تنها تر از مسیح»

تأثیر بهزاد بهزادپور بر نمایش «تنها تر از مسیح»
تئاتر «تنهاتر از مسیح» به گفته سازندگانش ادامه راه بهزاد بهزادپور است. در این نمایش که از هفدهم مهرماه اجرا می‌شود، ۴۰۰ سرباز ایفای نقش می‌کنند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، محمد صابری امروز در برنامه سلام صبح بخیر میزبان حسن بزرا کارگردان و علی اسماعیلی تهیه کننده تئاتر دینی تنهاتر از مسیح بود.

بوستان ولایت میزبان "تنهاتر از مسیح"

بزرا در ابتدا گفت مبدع این نوع نمایش میدانی استاد من بهزاد بهزادپور است. این روال تا ستاره صبح و سپس فصل شیدایی ادامه داشت که من دستیار کارگردان بودم و تا امروز که به کارگردانی تنها تر از مسیح رسیدم.

وی افزود: 400 نفر برای اجرای این نمایش در حال تلاش و کارهای مختلف اند و گروه های مختلفی داریم که ما را همراهی می کنند. بازیگران اصلی ما سربازان اند و ما طی یک هفته تمام تمرین هایمان را کردیم.

اسماعیلی نیز با اشاره به پیش تولید کمتر از دو ماه این پروژه تأکید کرد: ایده آل تمرین با سربازان دو هفته است و ما هر سال از بین سربازان جدیدی، استعدادیابی می کنیم.

وی ادامه داد: وقتی از بیرون نگاه می کنید این کار گران است؛ اما ویژگی این کار که برای سیدالشهدا است، اینگونه است که همه 400 نفری که درگیر این نمایش اند، دلی آمده اند و این موضوع کمک کرده کار ارزان تر انجام شود.

تهیه کننده تئاتر تنها تر از مسیح درباره فروش بلیت توضیح داد: سال گذشته قرار بود ما این کار را در مسیر نجف به کربلا اجرا کنیم؛ اما با توجه به وضعیت معیشتی و اقتصادی تصمیم گرفتیم این نمایش در جنوبی ترین نقطه تهران اجرا شود. امشب شب اول اجرایمان است. نمایش را خیلی فشرده کرده ایم و نمایش هر شب در دو سانس 19 و 21 اجرا می شود.

وی تأکید کرد: هر سانس ما ظرفیت 5 هزار مخاطب را دارد و مخاطبان با مراجعه به وب سایت ققنوس می توانند ثبت نام کنند و هر کس با کد ملی اش امکان یک بار تماشای نمایش را دارد.

اسماعیلی یادآور شد: ارزش هر بلیت 50 هزار تومان است که توسط بانیان این نمایش یعنی سازمان اوج، سپاه پاسداران اسلامی، شهرداری و به ویژه ارتش پرداخت شده است و مردم به رایگان می توانند نمایش را تماشا کنند.

در پایان بزرا با اشاره به وسعت این کار میدانی، یادآور شد: تنظیم صحنه ها، دکوپاژ و جابه جایی بازیگران نیاز به برنامه ریزی خیلی دقیق دارد و امیدوارم اتفاقی که می افتد مطابق سال گذشته باشد که بازخورد خوبی داشت و مخاطبان لذت ببرند. مردم بدانند با کار ویژه ای روبه رو خواهند بود.

نمایش تنهاتر از مسیح تا 6 آبان ماه هرشب در بوستان ولایت شهر تهران روی صحنه می رود.

نمایش های میدانی با مضامین مذهبی در چند سال اخیر به شکل گسترده ای در سراسر کشور اجرا می شود؛ اما مبدع این گونه نمایشی، بهزاد بهزادپور طی چند سال گذشته، اوقات خود را در خانه نشینی و سکوت سپری کرده است.

انتهای پیام/

افزودن نظر