توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1136303

روایت‌هایی جذاب از پیاده روی اربعین را در «گلوله‌های داغ» بخوانید

روایت‌هایی جذاب از پیاده روی اربعین را در «گلوله‌های داغ» بخوانید
«گلوله‌های داغ» خرده روایت‌هایی جذاب از پیاده روی سفر اربعین که در آستانه اربعین حسینی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، ، در کالبد شیعه تپش روز عاشورا مشهود است؛ شیعه هرجا که هست دنباله روِ عاشوراى حسین است. این است که مى بینیم همه جا این تپش هایى که در شیعه مکشوف شده، از آن مرقد پاک ناشى است؛ این ها شعله هایى بوده که از آن روح مقدّس و پاک و از آن تربت عالى مقدار سرکشیده و به جان ها و روح ها زده؛ انسان ها را به گلوله هاى داغى تبدیل کرده و آن ها را به قلب دشمن فرو برده.
مقام معظم رهبری۱۳۹۷/۸/۲

طلبه ای با خواهرزاده نا توان ذهنی اش همسفر راه کربلا می شود. شخصیّت منحصر به فردی که در طول سفر ماجرا هایی طنز آمیزی را خلق می کند. روایت شیرین از این سفر در کنار روایت دلدادگی ها و عاشقانه های زائران و خادمان حضرت سیدالشهدا علیه السلام این کتاب را خواندنی کرده است.

روایت هایی جذاب از پیاده روی اربعین را در  گلوله های داغ  بخوانید

بخشی از کتاب:
بعضی مواقع واقعا دست خودش نبود و کار های عجیبی می کرد. بعد از آن جریان قلقلک زیر بغل زن مردم در مشهد خیلی به او هشدار داده بودم که حواسش باشد. اما یکبار دیگر موقع نماز در حال سجده دستش را جلو برده بود و کف پای نفر جلویی را قلقلک داده بود. کاش فقط قلقلک می داد، آنچنان می خاراند که پوست را زخم می کرد.

نوبت او شده بود هر چه منتظر ماندم حرکتی نکرد. لبخند بر صورتش ماسیده بود، سر به زیر انداخته و کاری نمی کرد. گمان کردم ناراحت شده، با حرکات صورت دلیلش را پرسیدم سرش را بالا آورد و با اقتدار و هیبت چشم در چشمان من دوخت و گفت: لا، لا لعب.
نمی خواست بازی کند. گفتم: بازی کن، لعب زین، خوش!
گفت: من روی دست شما ضربه نمی زنم!
گفتم: بازی است اشکال ندارد من روی دست شما زدم حالا نوبت شماست اگر می توانی بزن!
لبخندش دیگر تمام شده بود با حالت جدی گفت: انت زائر، زائرالحسین علیه السلام.

گلوله های داغ؛ خرده روایت های جذاب از پیاده روی اربعین است که به قلم رضا کشمیری در قطع رقعی در ۱۵۰ صفحه به رشته تحریر در آمده و در آستانه اربعین حسینی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1136303{/gallery}

افزودن نظر