کنسرت «خر من پس چرا نمرده» در کلوپ همسران !

کنسرت «خر من پس چرا نمرده» در کلوپ همسران !
فیلم کمدی یا اثر طنازانه، این قدر‌ها هم بی در و پیکر نیست! آقایان پنداشته اند حالا که آب سر بالا می‌رود پس چه بهتر که ما هم چند نفر را با تیپ‌های چند گانه، ولی چندش آور، موزیک‌های بی کلام لس آنجلسی، یک خواننده زیر زمینی که سلطان قلب‌ها بخواند!

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو، محمدتقی فهیم، منتقد سینما در جدیدترین یادداشت خود به نقد فیلم کلوپ همسران به کارگردانی مهدی صباغ زاده پرداخته است که در ادامه از نظرتان میگذرد:
برای دیدن کلوپ همسران از من نا امید نشوید، وظیفه ام فیلم دیدن است، اما صباغ زاده چرا؟
به نظرتان اگر کسی چند سال قبل موقع اهدای جایزه بزرگ مصطفی عقاد به مهدی صباغ زاده برای فیلم راه بهشت، می گفت: دست نگهدارید، ایشان بزودی ته ابتذال را خواهد پیمود، باورتان می شد؟ اصلا کی باورش می شود که سازنده آفتابن شین ها، سناتور و نامزد سیمرغ جشنواره فیلم فجر برای فیلم خانه خلوت ، روزگارش به کلوپ همسران رسیده که با آرم زیر پانزده سال ممنوع، کنسرت "خر من پس چرا نمرده" را به جای فیلم، به خلق الله قالب می کند.
کنسرت  خر من پس چرا نمرده  در کلوپ همسران !

فیلمی به غایت پرت و پلا و فاقد هیچ قاعده ای از روایت، داستان، منطق، فراز و فرود و ... و بلاخره خنده که مدعی آن است. حالا صباغ زاده به سیم آخر زده، برخی از لشکر مدعی بازیگری را بگو که چه جوری رویشان می شود سرشان را بالا بگیرند؟ محمد رضاشریفی نیا، بیژن بنفشه خواه، علی انصاریان، محمدرضاهدایتی، شقایق فراهانی، میترا حجار، سمیرا حسن پور، گوهرخیراندیش و خود مهدی صباغزاده با شلوارک میان چند تا زن با لباس های اجق وجق در راهرو هتل کیش بالا و پایین می شوند تا شاید لحظه ای از تماشاگر خنده بگیرند، اما دریغ. واقعا صباغزاده فکر کرده با این گفتگو ها و جملات سخیف، مردم به سالن ها گسیل می شوند. توجه بفرمایید: سه تا دختر با پای خودشان آمده اند دنبال یخ، ولی در اصل دارند نخ می دهند.
فیلم کمدی یا اثر طنازانه، این قدر ها هم بی در و پیکر نیست! آقایان پنداشته اند حالا که آب سر بالا می رود پس چه بهتر که ما هم چند نفر را با تیپ های چند گانه، ولی چندش آور، موزیک های بی کلام لس آنجلسی، یک خواننده زیر زمینی که سلطان قلب ها بخواند! زنی با لهجه ترکی، جغرافیای کیش، موضوعی تحقیرآمیز تحت عنوان مردان زن ذلیل، امکانات زرق و برق دار و ... را بریزند جلو دوربین و هر کدام با بداهه گویی و استعداد فردی خودش داد و بیداد کند، بالا و پایین بپرد، قمیش بیاید و گوشه چشم نازک کند، کمدی "برفوش" خواهد شد و پول پارو خواهند کرد. عجب اوضاعی شده سینما؟! یعنی چنان سینمای کمدی سقوط کرده که فیلمفارسی های سه نخاله پنجاه سال پیش، با بازی گرشا، متوسلانی و سپهرنیا در مقابل این ها، شاهکار محسوب می شوند.
برای نوشتن این چند خط، خیلی اذیت شدم، آخر نمی دانم که می دانید، صباغزاده بچه مشهد است و تقریبا همشهری هستیم.

افزودن نظر