توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1087770
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

باید از تحول و تغییر کلمات زبان فارسی جلوگیری شود

باید از تحول و تغییر کلمات زبان فارسی جلوگیری شود
یک ناشر نسبت به ضرر و چالش‌های تحول کلمات زبان فارسی در فضای واقعی و مجازی هشدار داد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

رضا حاجی آبادی مدیر مسئول نشر هزاره ققنوس، در گفت وگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص متحول شدن کلمات زبان فارسی در صفحات مجازی گفت: با توجه به تکنولوژی های نوین بعضی از واژه ها در گذر زمان کارکرد خود را از دست می دهند.

حاجی آبادی افزود: الان خیلی کم واژه پاسبان یا داروغه به گوش افراد جامعه می رسد. متحول شدن کلمات فارسی در صفحات مجازی به دلیل کم سوادی و آشنا نبودن افراد جامعه با زبان اصیل فارسی است که روز به روز هم در حال گسترش است.

مدیر مسئول نشر هزار ققنوس با اشاره به ضرر و مشکلات تغییر زبان فارسی اظهار داشت: تحول در کلمات زبان فارسی باعث پایین آمدن سطح سواد مردم در حد کوچه و بازار می شود. امروز شیوه نوشتاری در صفحات مجازی وارد زبان محاوره ای و گفتاری مردم شده که این عامل سبب نابودی فرهنگ متعالی و مکتوب در جامعه می شود.

وی افزود: رسانه های گروهی با کمک خود و انجام پژوهش هایی در خصوص جلوگیری از نابودی، تغییر معنایی و تحول واژگان فارسی برای ماندگاری حرمت زبان فارسی باید فعال باشند.

حاجی آبادی در پایان گفت: افراد زیادی در سراسر نقاط کشور به زبان اصیل فارسی صحبت می کنند. پس ما با همکاری یکدیگر باید تصمیم جدی در خصوص درست صحبت کردن و ارتقای هرچه بیشتر فرهنگ و زبان فارسی بگیریم.

انتهای پیام/

زبان فارسی را در فضای واقعی و مجازی حفظ کنیم

تماشاخانه تصویر

{gallery}1087770{/gallery}

افزودن نظر