تعطیلی بنیاد فیلم الکساندر سوکورف در روسیه

تعطیلی بنیاد فیلم الکساندر سوکورف در روسیه
کارگردان مشهور روسی وزارت فرهنگ روسیه را به رفتار غیردوستانه و تهاجمی متهم کرده است.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، الکساندر سوکورف بنیاد فیلمش را به سبب رفتار وزارت فرهنگ روسیه بسته است. طبق خبر آژانس خبری اینترفکس روسیه، سوکورف گفته است رفتار غیردوستانه و تهاجمی وزارتخانه پشت تصمیم وی برای بستن Primer Inotnatsii بوده است.

سوکورف که با فیلم کشتی روسی، یک فیلم سکانس پلان طولانی در باب تاریخ موزه آرمیتاژ در سن پترزبورگ، به شهرت رسید، با بنا نهادن بنیادش به نویسندگان جوان برای برداشتن اولین قدم هایشان برای ساختن فیلم کمک می کرد.

پیشتر نیز پلیس روسیه از موسسه آقای سوکورف در سال 2018، پس از اتهاماتی مبنی بر اختلاس بازرسی کرده بود. این پرونده با بیانیه پلیس مبنی بر اینکه هیچ عمل خلافی کشف نشده است به پایان رسید. کیریل سربرنیکوف، دیگر کارگردان شاخص روسیه نیز پس از اتهاماتی مبنی بر اختلاس در سال 2017 در حبس خانگی به سر می برد. دادگاه او پس از تأخیرهای گزارش شده به زودی برگزار می شود.

سوکورف منتقد دستگیری اولگ سنتوف، کارگردانی اوکراینی بوده که به جرم نقش در طراحی عملیات تروریستی در 2015 دستگیر شده و به 20 سال زندان محکوم شده است. در سال 2018 ولادیمیر پوتین، ریاست جمهوری روسیه درخواست سوکورف مبنی بر دخالت در پرونده سنتوف را رد کرد.

انتهای پیام/

افزودن نظر