ساخت فصل دوم سریال دفاع مقدسی «مینو» را منتفی بدانید!

ساخت فصل دوم سریال دفاع مقدسی «مینو» را منتفی بدانید!
تهیه کننده سریال «مینو» که هر از گاهی خبرهایی مبنی بر ساخت فصل دوم آن شنیده می شود، گفت: به نظر بعید است که با این فاصله زمانی که از پخش سری اول آن گرفته‌ایم و همچنین نبود فیلمنامه و اقبالی برای ساخت آن از طرف صداوسیما، بتوان سراغ فصل دوم آن رفت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو، برخی سریال های تلویزیونی به دلیل استقبالی که از طرف مخاطبان در زمان پخش به خود دیدند، در این سال ها توانسته اند به سری های بعدی نیز برسند؛ چنانکه یا فصل های بعدی شان را نیز روی آنتن برده اند یا در انتظار و ساخت فصول بعدی هستند. از این دست مجموعه ها و سریال ها؛ نه اینکه زیاد باشند اما امر بعید و غیرمنتظره ای در تلویزیون هم نیستند.

هرچند که برخی همانند سریال مینو که اتفاقا در حوزه دفاع مقدس ساخته شد و در زمان پخش نیز توانست با اقبال بینندگان سیما مواجه شود حتی با وجود قرائن ابتدایی مبنی بر تولید در چند فصل، اما دیگر به مرحله ساخت نرسید و گویا تولیدش نیز به کلی منتفی است.

با این حال هر از گاهی خبرهایی مبنی بر احتمال ساخت مینو 2 شنیده می شود، و حتی برخی از عوامل آن اشاره به مراحل نگارش آن می کنند؛ با این وجود مهدی همایونفر، تهیه کننده سریال مینو در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو اعلام کرد: ما بعد از ساخت سری نخست این سریال همچنان منتظر موافقت رسانه ملی و سازمان اوج برای پیگیری آن بودیم اما علنا خبری نشد.

وی افزود: بنابراین با این اوضاع، بعید می دانم که دیگر فصل دوم مینو ساخته شود. در واقع در این قسمت از قصه قرار بود سراغ آزادسازی و فتح خرمشهر و بعد از آن برویم که تولیدش متوقف ماند. به نظرم ساخت آن را باید منتفی بدانیم.

همایونفر درباره نگارش فیلمنامه مینو 2 نیز گفت: ما صرفا در مرحله ایده و قصه پردازی کار بودیم. بنابراین وقتی حمایتی از سری جدید نشد در مرحله شروع نگارش باقی ماند و چون قراردادی هم برای نگارش بسته نشد، فیلمنامه نیز به نگارش درنیامد.

این تهیه کننده تأکید کرد: در عین اینکه حدود یک سالی از پخش فصل نخست سریال می گذرد و به سبب فاصله ای که از کنداکتور آن زمان گرفته ایم و بخاطر همین مدت زمان طولانی فی مابین، بعید می دانم که دیگر بتوان سراغ ساخت فصل دوم سریال دفاع مقدسی مینو رفت.

مینو به کارگردانی امیر مهدی پور وزیری و تهیه کنندگی مهدی همایونفر آذرماه سال 97 درکنداکتور پخش شبکه یک سیما قرار گرفت. این سریال، روایتی عاشقانه در زمان آغاز جنگ تحمیلی بود که داستان آن در ماه های منتهی به اشغال این شهر می گذشت. همچنین بوستان ولایت، آبادان، خرمشهر، شهرک سینمایی دفاع مقدس و شهرک سینمایی غزالی از لوکیشن های ضبط و تصویربرداری سریال بود. در سریال مینو بازیگرانی همچون سیاوش طهمورث، محمود پاک نیت، پروانه معصومی، سلمان فرخنده، عباس غزالی، مهدیه نساج، مالک سراج، شیوا ابراهیمی و .. به ایفای نقش پرداختند.

افزودن نظر