خبرهای تئاتر| آثار ایرانی در اروپا روی صحنه می‌روند

خبرهای تئاتر| آثار ایرانی در اروپا روی صحنه می‌روند
نمایش «هیپولیت» در دومین حضور بین‌المللى خود، این بار در ایتالیا روى صحنه می‌رود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

- اخبار فرهنگی -

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، نمایش هیپولیت به کارگردانی فرزاد امینی به دعوت از تئاتر تاسکابیله برگامو- ایتالیا که برگزارکننده ی فستیوال است، در جشنواره "آرکاته د آرته"، جمعه و شنبه، ٤ و ٥ مرداد ماه روی صحنه می رود. در این جشنواره بین المللی گروه های بزرگی نظیر تئاتر ووپرتال پینا بائوش از آلمان و تئاتراودین یوجنیو باربا شرکت می کنند و اساتیدی از کشورهای مختلف جهان در حاشیه این جشنواره ورک شاپ ها و سمینارهایی برگزار خواهند کرد. فرزاد امینی نیز با سمیناری با عنوان "تراژدی و بدن تراژیک" سخنرانی خواهد داشت.

این دومین حضور بین المللی هیپولیت بعد از فستیوال تئاتر زوگرافو در آتن-یونان است که در ایتالیا روی صحنه خواهد رفت و طبق جدول اعلامی از سوی دبیرخانه؛ هیپولیت در این فستیوال، جمعه ٢٦ و شنبه ٢٧جولای ساعت 21:30، در "تئاتر تاسکابیله" شهر برگامو اجرا خواهد شد.

در این نمایش بازیگران (بر اساس الفبا) عبارت اند از: فرزاد امینی، نازنین بهرامی، علی تاریمی، رزیتا سبزه قبایی، رها سلیمانی، زهرا سوری، نیایش نهاوندی.

سایر عوامل این نمایش عبارت اند از، طراح لباس: غزاله فراهانی کیا، طراح کلاه: بهناز علی آبادی، عکس: فیاض بهرام، دستیار کارگردان: نازنین زهرا برومند، ویدیو از تمرینات و تیزر: غلامرضا مشیری.

هیپولیت همچنین برای سال آینده در جولای ٢ ٢ به فستیوال "ریکونترست دوژون تئاترین یوروپین" که در شهر گرانابل فرانسه برگزار می شود دعوت شده است.

اوبو به ارمنستان می رود

این نمایش به نویسندگی آلفرد ژاری، طراحی و کارگردانی میر علیرضا دریابیگی و تهیه کنندگی سید عماد عامری که آذرماه سال گذشته در تالار حافظ به روی صحنه رفته بود، در تازه ترین حضور بین المللی خود در تاریخ 26 و 27 جولای (چهارم و پنجم مرداد ماه) در انستیتو تئاتر و هنر ایروان به روی صحنه می رود.

اسامی بازیگران بر اساس نقش به ترتیب زیر می باشد: میرعلیرضا دریابیگی، سارا مقدم، آفرودیت ریوندی، آرامه سلطانیه، شهراد قدیری، مهدی مشهدی کاظمی، نامیرا حفیظی، عطاالله نجفی، سید علی بروهان، ماهانا نریمانی، ساقی عطائی، امیرحسین رضایی، محمدحسین کیا، با بازی ویدئویی دکتر محمود عزیزی.

در خلاصه این نمایش آمده است: اوبو نیز چونان مکبث به وسوسه و اغوای همسرش شاه را می کشد، تخت شاهی را غصب می کند و به روال از پسران شاه مرده شکست خورده و کشته می شود.

دیگر عوامل این نمایش عبارت اند از: طراح لباس: پگاه آذرکمان، جانشین تهیه کننده: امیر سپهر تقی لو، طراح صدا: بهروز سیفی، طراح گریم: ثمین سالک، طراح پوستر ومتریال: امیررضا طلاچیان، مجری طرح: آرش فصیح، مدیر تبلیغات: مریم شریعتی، روابط عمومی و تبلیغات: گروه هنری پژواک، مدیر صحنه: محسن طباطبائی، دستیاران صحنه: سید علی بروهان، عطاالله نجفی و محمدحسین کیا.

کتاب درپی عشق دویدن نمایشنامه خوانی می شود

محسن سلیمانی فارسانی سرپرست انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس خبر داده است مجموعه نمایشنامه خوانی های روایت حماسه که با بازتاب خوبی از سوی هنرمندان مواجه شده است، با خوانش درپی عشق دویدن از فردا31 تیرماه ادامه می یابد و تا 8 شهریور برقرار خواهد بود.

وی افزود: طبق برنامه تنظیمی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس نمایشنامه وصله بر سایه های ترک خورده اثر محمد رضا آریان فر به کارگردانی ساغر صمدی از 31تیر الی 4مرداد ، من هستم گیلگمش اثر سعید تشکری و کارگردانی سپیده مرویان از 7الی 11مرداد ، صبح پرواز به نویسندگی و کارگردانی ندا ثابتی از 14 لغایت 18 مرداد ، لیلی مجنون- مجنون لیلی اثر نصرالله قادری و کارگردانی محمد هاشم زاده از 21الی 25 مرداد ، تردست به نویسندگی و کارگردانی سیروس همتی از 28مردادالی1شهریور و حدیث راه پر خون براساس متنی از عبدالرضا فریدزاده و کارگردانی حمید اصغری تتماج از 4الی 8 مرداد در این تماشاخانه نمایشنامه خوانی خواهند شد.

سلیمانی فارسانی گفته درصدد تدارک و مقدمات یک نمایش با کیفیت و حرفه ای ویژه ایام محرم درتماشاخانه سرو است. وی از رایزنی برای انتخاب دبیر هفدهمین دوره جشنواره سراسری تئاترمقاومت خبر داد و گفت: فراخوان جشنواره نیز پس از انتصاب دبیر جشنواره هفدهم دراختیار عموم علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

هفدهمین جشنواره سراسری تئاترمقاومت سال آینده توسط انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس و با همکاری بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار خواهدشد.

انتهای پیام/

افزودن نظر