سه فیلمنامه جدید از کوبریک پیدا شد

سه فیلمنامه جدید از کوبریک پیدا شد
ظاهرا محتوای متنی سه فیلم ساخته نشده از استنلی کوبریک اخیرا یافت شده اند که حول محور ازدواج است.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، استنلی کوبریک کارگردان شناخته شده سینمای جهان که به خاطر فیلم هایی مثل دکتر استرنجلاو ، اسپارتاکوس ، غلاف تمام فلزی ، تلالو ، 2001: یک ادیسه فضایی و پرتقال کوکی شناخته می شود سال 1999 درگذشت. حالا خبر رسیده محتوای متنی سه فیلم سینمایی که گفته می شود به سال های 1954 تا 1956 برمی گردد از او یافت شده است. آثاری که وی در بحران ازدواج دومش نگاشته و هر سه پیرامون موضوعات مربوط به ازدواج و زندگی زناشویی است. یکی از این آثار مرد متاهل نام دارد.

برای این فیلم 35 صفحه فیلمنامه تایپ شده همراه با حاشیه نویسی های کوبریک یافت شده و چند صفحه ای هم به صورت دستنویس موجود است. بخش هایی از این دستنوشته ها به صورت غیر منظم با خط خود کوبریک و با مداد نوشته شده است. فیلم دیگر ازدواج بی نظیر است که یادداشت هایی همراه با هفت صفحه صحنه پردازی برای آن پیدا شده است. در نهایت سومین اثر هم با نام حسادت معرفی شده که 13 صفحه تایپ شده همراه با محتوایی دست نویس برای آن موجود است.

این سه طرح و فیلمنامه اخیرا به آرشیو کوبریک در دانشگاه هنرهای لندن منتقل شده است. گفته می شود اگرچه این آثار ساخته نشده است اما می توان رگه هایی از آنها را 4 دهه بعد در فیلم آیز واید شات دید، آخرین اثر کوبریک که سال 1999 در میانه ساخت آن درگذشت.

انتهای پیام/

افزودن نظر