علی‌عسکری: ۸۰ درصد مطالب اینترنت مستهجن و کثیف است

علی‌عسکری: ۸۰ درصد مطالب اینترنت مستهجن و کثیف است
رئیس سازمان صداوسیما گفت: سند ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی باید در کشور فعال شده و نقشه راه تولیدکنندگان در این عرصه قرار بگیرد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، عبدالعلی علی عسکری در آیین اختتامیه جشنواره پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی در کرمانشاه با بیان اینکه روند برگزاری این جشنواره در کرمانشاه مطلوب بود، اظهار داشت: کرمانشاه یک استان فرهنگی و شاخص در عرصه هنر است و بستن قرارداد با تولیدکنندگان عرصه عروسکی و پویانمایی باید در اولویت همه رسانه های استانی قرار بگیرد.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به اینکه امسال خوشبختانه برنامه های عروسکی به این جشنواره پویانمایی افزوده شد و برگزاری مراسم شادپیمایی عروسک ها خود زمینه شورآفرین و نشاط را در جامعه فراهم می کند افزود: در شرایط کنونی نیروهای جهادی، جوان و انقلابی با شور و نشاط فراوان باید تولیدات خود را در زمینه صنعت انمیشین، پویانمایی و برنامه های عروسکی گسترش دهند.

علی عسکری با اشاره به اینکه استعداد کشور در تولید پویانمایی بالا است و باید یکی از قطب های این عرصه در دنیا باشیم گفت: دو سال پیش که برای برگزاری جشنواره تصمیم گرفتیم درباره اثرگذاری آن تردید داشتیم که امروز متوجه شدیم جای این جشنواره خالی بوده و رسانه ملی آن را پر کرد و در تقویم تحولات فرهنگی و هنری کشور قرار گرفت.

وی افزود: مراکز استان ها و مرکز صبا در این زمینه قله هستند و می توانند همه را تجمیع کنند و مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در استان ها می تواند مددکار این عرصه باشد.

علی عسکری با اشاره به اهداف این جشنواره گفت: این جشنواره باید بازار پویانمایی و عروسکی را گسترش دهد و موتور محرکه باشد که هر ساله این بازار در نشست های حاشیه ای مطالعه شود.

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه این جشنواره باید همگرایی و تعاملی بین پویانمایی و بخش عروسکی ایجاد کند افزود: این جشنواره می تواند این صنف را به عنوان یک صنف تراز بالا معرفی کند.

وی بیان کرد: این جشنواره می تواند به رونمایی آثار جدید و حمایت از شرکت های نوپا کمک کند و آن را رشد دهد که جوانان در آینده کارهای فاخری داشته باشند.

علی عسکری با بیان اینکه رقابت سالم بین فعالان یکی دیگر از اهداف جشنواره بود گفت: کشف استعدادهای خلاق و معرفی چند نفر در هر سال باید یکی از دستاوردهای این جشنواره باشد و این جشنواره می تواند عرصه تبادل، تحقیقات و بررسی های هنرمندان در این عرصه باشد.

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره می توان مطالعه کرد که چگونه تمایل جوانان و خانواده ها را به محصولات داخلی افزایش و نسبت به محصولات خارجی کاهش داد گفت: چنانچه از تولیدات داخلی بیشتر استفاده شود بسیار مهم است زیرا استفاده از محصولات خارجی مخالف با مزیت های فرهنگی ما است.

علی عسکری تأثیر پویانمایی و برنامه های عروسکی را بر روی کودکان و نوجوانان و خانواده های ایرانی بسیار مهم و موثر دانست و گفت: باید در رسانه ملی تولید سریال های پویانمایی و عروسکی در اولویت قرار بگیرد زیرا در این عرصه تولیدکنندگان رسانه های استانی استعدادهای فراوانی دارند و باید در آینده نزدیک به یکی از قطب های برتر دنیا در عرصه پویانمایی تبدیل شویم و این مهم با تلاش و کوشش در آینده نزدیک محقق می شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیون ایران باید در تقویم تحولات فرهنگی و هنری کشور ثبت شود بیان کرد: افزایش صادرات تولیدات پویانمایی و برنامه های عروسکی برای عرضه در بازار جهانی یکی از اهداف اساسی برگزاری دومین جشنواره پویانمایی و برنامه های عروسکی است.

رئیس سازمان صداوسیما گفت: در این راستا ضمن ارتقای تولیدات داخلی باید بتوانیم به فکر تولیدات جهانی در این عرصه برای انتقال پیام ها و ارزشهای برتر نظام جمهوری اسلامی ایران به دنیا باشیم.

وی افزایش صادرات محصولات پویانمایی را برای افزایش استفاده از گونه های محصولات پویانمایی در برنامه های تلویزیونی بسیار مهم دانست و اظهار کرد: باید محصولات پویانمایی و برنامه های عروسکی قابلیت انتشار و عرصه در رسانه های ملی، شبکه های اینترنتی را داشته باشد و در این راستا باید نهادهای فعال از جمله تولیدکنندگان مراکز استان ها را تقویت کنیم.

علی عسکری با بیان اینکه یکی از موضوعات با اهمیت در این عرصه تولید محتوا و پیام های قوی یعنی تقویت فیلمنامه نویسی است گفت: اگر ما در این عرصه توانایی فیلمنامه نویسی پویانمایی و برنامه های عروسکی با کیفیت بالا را نداشته باشیم تمام استعدادهای ما هدر می رود و برای این کار باید مطالعات عمیق روانشناسی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشیم تا ببینیم چه سوژه ها و طرحهایی در فیلم ها برای سبک زندگی فرزندان ما مناسب است.

وی افزود: در این رابطه زیرساخت های فکری، اندیشه های قوی مذهبی، دینی، قرآنی، متون ادبی کهن و متون ادبی مدرن داریم که اینها همه دست مایه دستیابی به محتوای فاخر است تا بر سبک زندگی، اخلاق، دین و رفتار اجتماعی نسل فرزندان ما تأثیر گذار باشد.

علی عسکری با اشاره به هجمه فرهنگی غرب بیان کرد: ۸۰ درصد مطالب روی اینترنت محتویات مستهجن و کثیف دارد که باید با تولید محتوای خوب فرزندان خود را نجات دهیم.

رئیس سازمان صداوسیما بیان کرد: در شرایط کنونی برای تمدن سازی نوین اسلامی و برپایی جامعه اسلامی ادبیات غنی مقام معظم رهبری بسیار موثر است و به خصوص تحقق بیانیه گام دوم انقلاب بسیار ضروری است و تجلی روح زمانه است زیرا هم سرگذشت ایران را تشریح کرده و برای آینده تمدن سازی سرمشق های خوبی ارائه می دهد.

وی افزود: کسی را نمی شناسم که تا این اندازه ادبیات فاخر مفید برای اداره جامعه و شکل دهی اقتصاد و سیاست تولید کرده باشد و این یک دست مایه مهم است.

علی عسکری افزود: اتکا به جوانان ملت اسلامی ایران بنابر فرمایش مقام معظم رهبری بسیار تأثیرگذار است و با وجود افول ریشه های نظام سلطه هر روز شاهد عظمت ملت اسلامی ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی هستیم که این امر با فعالیت های جهادی نیروی جوان ایرانی محقق شده است.

وی با اشاره به زلزله تخریب کننده و سیل ویرانگر در استان کرمانشاه گفت: استاندار در تعامل با رسانه ها توانست حس همکاری را در کشور گسترش و آلام مردم را در این استان کاهش دهد و از این تهدید فرصت بسازد.

افزودن نظر