منظور: «زندگی یک خون‌آشام» مرداد به صحنه می رود

منظور: «زندگی یک خون‌آشام» مرداد به صحنه می رود
یک بازیگر تئاتر گفت: در تئاتر همیشه این دام وجود دارد که درباره موضوعات تاریخی در تله بیوگرافی و زندگی افراد بیافتیم. درحالیکه یک تئاتری می‌بایست پرسش‌های جدیدی درباره زندگی افراد مطرح کند.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، حسام منظور بازیگر جوان تئاتر و تلویزیون پس از بازی در سریال موفق بانوی عمارت و برادر جان در شبکه سه سیما، تصمیم دارد تئاتری را پس از دو سال دوری از صحنه نمایش اجرا کند.

منظور درباره جزئیات تمریناتشان قبل از اجرا در گفت وگو با فارس توضیح داد: در حال حاضر مشغول تمرین نمایش هستیم و آخرین مراحل آن را طی می کنیم. طبق صحبت هایی که با پردیس تئاتر شهرزاد انجام دادیم بعد از اخذ مجوزهای لازم از ابتدای مرداد به صحنه خواهیم رفت.

وی با اشاره به اینکه خوش شانس بوده با یک گروه جوان مشغول به کار است، گفت: خوشبختانه گروه ما خلاق و با ایده های جدید هستند، از طراحی و بازیگری تا سایر عوامل همه از بچه های گروه خودمان هستند. تعدادی هم از گذشته با آنها کار کرده بودیم. در جمع انرژی خوبی در گروه حاکم است و در این مدت ما سعی کردیم بهترین اتفاقاتی که می تواند بیافتد را رقم بزنیم.

منظور درباره محتوای نمایش و موضوع آن توضیح داد: این نمایش درباره ملکه خون آشام مجارستان است که یک شخصیت تاریخی محسوب می شود. البته در تئاتر همیشه این دام وجود دارد که درباره موضوعات تاریخی به تله بیوگرافی و زندگی افراد بیافتیم.

وی در ادامه افزود: من نه دوست دارم و نه علاقه دارم که نگاه بیوگرافیک و زندگی نامه ای به مسائل تاریخی داشته باشم، ما به دنبال ایجاد و انجام پرسش های جدید درباره زندگی آدم ها هستیم وگرنه بیوگرافی را در کتاب و سینما می توان جستجو کرد ام در تئاتر نوع دیگری است.کمااینکه سایر نمایشنامه نویسان در موضوعات تاریخی در تئاتر رویکرد زندگی نامه ای نداشته اند ما هم از منظر خود به زندگی باتوری نگاه کردیم. رویکرد ما بیشتر پرسشگرانه بوده تا رویکرد بیوگرافیک داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دو مؤلفه قصه گویی و سرگرم کنندگی در تئاتر خیلی اهمیت دارد، گفت: اگر اثری سرگرم کننده نباشد، تماشاگر آن را نگاه نمی کند و اگر داستان هم نداشته باشد و نتواند قصه بگوید، به خوبی تماشاگر با آن ارتباط نمی گیرد.

منظور اظهار داشت: این دو رویکرد همیشه برای من اولویت داشته است و در این نمایش سعی کردم هم اثر سرگرم کننده ای و هم قصه را در دست داشته باشم چرا که اگر تماشاگر با اثر ارتباط برقرار نکند، نمی تواند لایه های دیگر اثر را کشف کند.

بازیگران این نمایش امین طباطبایی، نسیم میرزاده، رامین یحیی زاده، پیام امیر عبدالهیان، هدیه رضایی، هانیه مهری، بردیا رحمتی، مهدی حیدریان، پریسا اسدالهی، آتنا قیدی، ارغوان یاراحمدی به علاوه حسام منظور هستند.

سایر عوامل نمایش داریوش پیرو، طراح صحنه و لباس ، آرمین خیردان، آهنگساز و عرفان ناظر به عنوان مشاور در این نمایش با گروه همکاری می کنند.

افزودن نظر