توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1040510
مدیر آرت فر تیر تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

گالری‌های درجه یک، اعتبار خود را به پول نمی‌فروشند/ مدیران نباید در روند تولید اثر دخالت کنند

گالری‌های درجه یک، اعتبار خود را به پول نمی‌فروشند/ مدیران نباید در روند تولید اثر دخالت کنند
مجد گفت: گالری جایی نیست که عده‌ای بخواهند فضایش را اجاره دهند و ورودی بگیرند، گالری‌های درجه یک شهر هیچوقت این کار را انجام نمی دهند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، مدیران گالری نباید در روند تولید اثر دخالت کنند/ گالری های درجه یک اعتبار خود را به پول نمی فروشندمریم مجد مدیر آرت فر تیر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: این آرت فر متشکل از ۱۹ گالری است که دو گالری از اصفهان و شیراز و بقیه از تهران هستند، همانطور که می بینید تعداد زیادی اثر هنری در زیر یک سقف به نمایش درآمده و در کنار نمایشگاه پنل های مختلف خواهیم داشت.

وی در پاسخ به اینکه چرا تعدادی از گالری های مشهور در این آرت فر شرکت نکرده اند، بیان کرد: ما فراخوان دادیم، بعضی ها شرکت کردند و بعضی هم بنا به دلایلی که خودشان به آن معتقد هستند حضور نیافتند، مهم این است که ما همه را دعوت کردیم.

مدیر گالری در خصوص مکان برگزاری که در مرکز شهر است، گفت: فکر می کنم با برگزاری این رویداد در مرکز شهر و محل پرتردد، ارتباط خیلی خوبی بین هنر های تجسمی و مردم برقرار شود، یعنی علاوه بر مخاطبان خاص این عرصه که همیشه نمایشگاه ها و حراج ها را دنبال می کنند، می توانیم طیف وسیع تری از افراد را جذب کنیم.

وی درباره تاثیر وضعیت اقتصادی بر خرید و فروش آثار هنری اظهار کرد: خرید و فروش آثار هنری خیلی به وضعیت اقتصادی وابسته نیست، مجموعه داران همواره هنرمند مورد علاقه خود را دنبال می کنند و خرید ها را انجام می دهند.

مجد در پاسخ به اینکه چرا برخی گالری ها حس مالکیت به اثر و مراحل کار هنرمندان را دارند، گفت: بعضی از گالری ها در روند تولید اثر دخالت می کنند که اصلا این موضوع را قبول ندارم، هنرمند باید آزاد باشد، یک قراردادی است که بین گالری و هنرمند منعقد می شود که براساس آن پس از خلق اثر، تمام هزینه ها بابت تبلیغ و ارائه آن اثر در جا های مختلف را گالری دار تامین می کند.

وی افزود: هنرمند نباید دغدغه این را داشته باشد که کارم را کجا بفروشم و... به همین دلیل باید گالری دار این کار ها را انجام دهد، این قرارداد تعهد دوطرفه است، در هر حال هنرمند باید ذهنش باز باشد و وقتی کارش تمام شد، تبلیغ و فروش آن را به مدیران گالری ها بسپارد.

این مدیر هنری در خصوص دریافت هزینه های ورودی از هنرمندان و نمایش آثار ضد اخلاقی گفت: این روش غلط گالری داری است و هیچ جای دنیا همچین چیزی وجود ندارد، انجمن گالری داران حتما باید به این موضوع واکنش نشان دهد، گالری جایی نیست که عده ای بخواهند فضایش را اجاره دهند و ورودی بگیرند، گالری های درجه یک شهر هیچوقت این کار را انجام نمی دهد و اعتبار هنری خود را به مبالغ ناچیز نمی فروشند و فقط از فروش اثر درصد می گیرند.

گفتنی است دومین آرت فر تیر تهران از چهارم تا هفتم تیرماه در پردیس چارسو برگزار می شود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1040510{/gallery}

افزودن نظر