توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1034932
معرفی موزه؛

سفری به یاد ماندنی به جزیره اقوام/خانه ای قاجاری که میزبان قوم های مختلف است

سفری به یاد ماندنی به جزیره اقوام/خانه ای قاجاری که میزبان قوم های مختلف است
موزه اقوام یکی از جاذبه‌های گردشگری کشورمان است که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، ، ترک، کرد، لر، گیلک و عرب از اقوامی هستند که در کشورمان کنار یکدیگر زندگی می کنند و در اصل آنها بدنه انسانی کشور را تشکیل می دهند که شهرستان گرمسار تأیید مناسبی بر این موضوع است، زیرا مکان زندگی مردمانی از این ۵ قوم است. این شهرستان به همین دلیل لقب جزیره اقوام را به خودش اختصاص داده و شاید همین امر دلیل تأسیس موزه اقوام در خانه باقری ها بوده است.

موزه اقوام کجاست؟

موزه اقوام کجاست؟

خانه باقری ها در بلوار آیت الله کاشانی، کوچه شهید فیصلی شهر گرمسار قرار گرفته است. این خانه تاریخی یادگاری از اواخر دوران قاجار در سال ۱۳۸۹ به موزه اقوام تبدیل شد. طبقه اول موزه اقوام مکان به نمایش گذاشتن آثار و اشیای مرتبط با زندگی روزانه است.

بازدیدکنندگان موزه اقوام در طبقه دوم این موزه آثار مرتبط با لباس ها و فرهنگ اقوام مختلف کشور را می بینند و به نوعی با ساختار انسانی کشورشان آشنا می شوند که تا اندازه زیادی فراموش نشدنی است، زیرا با لذت بازدید از یک موزه و بنای تاریخی همراه شده است.

موزه اقوام کجاست؟

موزه اقوام کجاست؟

در این میان شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که خانه باقری ها متعلق به چه کسی بوده است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت میرزا علی باقری، یکی از خان های گرمسار مالک خانه باقری ها بوده است.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1034932{/gallery}

افزودن نظر