توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1034884
با شعار «هنر برای همه»؛

جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار می شود

جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار می شود
جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی منطقه‌ای در استان تهران با شعار «هنر برای همه» در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی در فرهنگ سرای اشراق، جشنواره و نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی در استان تهران با هدف معرفی میراث فرهنگی و هنر های فاخر استان های کشورمان و به منظور حمایت از کارآفرینان و کسب و کار های هنری در سال رونق تولید با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان تهران، شهرداری منطقه چهار و مدیریت فرهنگی هنری منطقه چهار، اول تیرماه ساعت ۱۷ در فرهنگ سرای اشراق افتتاح می شود.

رضا دوستعلی (مدیر فرهنگی هنری منطقه چهار و رئیس فرهنگ سرای اشراق) تصریح کرد: این جشنواره و نمایشگاه که تا ۵ تیرماه برپا است مجموعه ای متنوع از آثار هنرمندان ۱۰ استان شامل گیلان، مازندران، گرگان، سمنان، قم، قزوین، البرز، سیستان و بلوچستان، تهران و مرکزی با عرضه آثار هنری منبت، مشبک، معرق، گلیم، منسوجات نخی، چرم، شیشه و دیگر هنر های صناعی در معرض تماشا و بازدید عموم هنردوستان قرار می گیرد.

رئیس فرهنگ سرای اشراق ضمن اشاره به اهمیت برگزاری اینگونه برنامه در گسترش و تقویت خوداتکایی، خودباوری و عزت ملی هنرمندان و هنردوستان و نیز ضرورت آشنایی شهروندان با هنر های صناعی و آیین ها، آداب و رسوم و آثار هنری کشورمان، اضافه کرد: برنامه های این جشنواره را در سه بخش برنامه های افتتاحیه، نمایشگاهی و برگزاری ورکشاپ های هنری اجرا می کنیم و شهروندان می توانند از ساعت ۱۰ تا ۲۱ روز های یاد شده از برنامه ها بهره مند شوند.

مدیر فرهنگی هنری منطقه چهار در ادامه افتتاح خانه سفال و مدرسه صنایع دستی را از جمله دستاورد ها و اهداف توسعه ای این برنامه عنوان کرد و از برگزاری دوره های متنوع آموزشی و کارگاهی در خانه های مذکور از فصل تابستان ۹۸ خبر داد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1034884{/gallery}

افزودن نظر