نقش مهم تلویزیون در پیشگیری از اعتیاد

نقش مهم تلویزیون در پیشگیری از اعتیاد
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر معتقد است تلویزیون فرهنگساز است و برنامه های سیما نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر دارد.

سردار اسکندر مومنی در آستانه هفته مبارزه با مواد مخدر در نشست مشترک با معاون سیمای رسانه ملی گفت: این ستاد برای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر شعار «یاری گر هم باشیم» را انتخاب کرده است و تلویزیون از یاری‌گران اصلی این عرصه است.

سردار مومنی در این نشست که مجید زین العابدین مدیر شبکه یک سیما نیز حضور داشت، ضمن قدردانی از تعامل شبکه های تلویزیون با این ستاد افزود: اعتیاد باتلاقی است که افراد گرفتار در آن به سختی نجات پیدا می کنند به همین علت در سیاست ستاد، پیشگیری بر درمان اولویت دارد و از تلویزیون می خواهیم این واقعیت را به خانواده ها متذکر شود.

مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی نیز در این نشست با استقبال از تشکیل کمیته مشترک رسانه ای بین سیما و ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: برای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر باید به طور صادقانه با واقعیت های این حوزه مواجه شد.

معاون سیما افزود: تلویزیون علاوه بر فرهنگسازی در این باره مطالبه گری هم می‌کند و برنامه سازان باید وظایف و تکالیف همه دستگاه‌های مسئول در خصوص مبارزه با اعتیاد را مطالبه کنند و بدون تعارف به اطلاع مردم برسانند.

میرباقری در پایان تصریح کرد: برای مقابله با این آسیب اجتماعی باید از ساختارهای متنوع برنامه سازی بهره گرفت که فرهنگ سازی غیرمستقیم از روش‌های موثر تلویزیونی در مبارزه با اعتیاد است.

افزودن نظر