توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1034355
از جنگ احزاب تا جنگ امروز/۱۰

ضد انقلاب داخلی کیست؟

ضد انقلاب داخلی کیست؟
حجت الاسلام بهشتی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره پیام‌های تاریخ و شباهت جنگ احزاب به جبهه دشمن علیه ایران می‌گوید.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، ، یک جبهه ی احزاب عجیب وغریبی مثل جنگ احزاب صدر اسلام در ابعاد چند میلیون برابر، علیه جمهوری اسلامی تشکیل شده، همه جور کاری که توانسته اند انجام داده اند؛ تحریم کرده اند، تبلیغات کرده اند، جنگ کرده اند، توطئه ی امنیّتی کرده اند؛ همه جور کاری که می توانستند انجام داده اند. شما امروزِ این ملّت را مقایسه کنید با چهل سال قبل، اوّل انقلاب؛ اقتدار این ملّت، عظمت این ملّت، پیشرفت این ملّت، علم این ملّت، حضور قوی بین المللی این ملّت قابل مقایسه ی با اوّل [نیست]. روزبه روز پیشرفت کرده؛ ملّت، این است. شما عصاره ی فضایل این ملّتید؛ پس ببینید، بدانید چه جوری باید رفتار کنید. این ملّت، ملّتی است که باایمان است، باعلم است، بااعتمادبه نفس است، مستقل است، امتیازات خودش را می داند و بر این امتیازات پا می فشارد. چهل سال از انقلاب می گذرد.

از جنگ احزاب تا جنگ امروز/۱۰

این بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ایشان با نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی است که شرایط فعلی کشور را بی شباهت به شرایط جنگ احزاب نمی دانند و بیان می کنند: جبهه امروز دشمن علیه جمهوری اسلامی شبیه جنگ احزاب است


بیشتر بخوانید: بشارت جبرئیل در جنگ احزاب به پیامبر اکرم(ص) + فیلم


از جنگ احزاب تا جنگ امروز/۱۰

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد بهشتی خطیب و کارشناس امور قرآنی در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اشارات قرآن کریم به تاریخ و بیانات رهبر معظم انقلاب درباره شباهت جنگ احزاب به جبهه دشمن علیه ایران اظهار کرد: تاریخ روایتگر اتفاقات نسل پیشین ماست. مسلمانان در مدینه متوجه حضور چندین هزار نفره کفار شدند و از سویی از وجود ضدانقلابیون در شهر مدینه آگاه بودند. یک جنگ تمام عیار در حال وقوع بود. قرآن کریم در سوره احزاب این اقشار مختلف را که به شکل های مختلف با اسلام دشمنی می کردند را این گونه توصیف می کند: وَ إِذْ قالَتْ طائِفَةٌ مِنْهُمْ یا أَهْلَ یَثْرِبَ لا مُقامَ لَکُمْ فَارْجِعُوا ؛ سپس قرآن می گوید: وَیَسْتَأْذِنُ فَرِیقٌ مِنْهُمُ النَّبِیَّ یَقُولُونَ إِنَّ بُیُوتَنَا عَوْرَةٌ وَمَا هِیَ بِعَوْرَةٍ ۖ إِنْ یُرِیدُونَ إِلَّا فِرَارًا .

وی درادامه گفت: امتحان بزرگی در کشور ما درحال انجام است و خوشا به حال کسانی که در این امتحان الهی سربلند بیرون آید، با وفا بمانند و به وعده های خدا دل ببندند، چراکه خداوند با صابران است و پیروزی از آن مقاومت کنندگان خواهد بود.

مشروح این گفتگو را در زیر مشاهده کنید:

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1034355{/gallery}

افزودن نظر