Logo
چاپ کردن این صفحه
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

وقتی جشنواره‌ای جوانانه، هنرمندان جوان را کنار می‌گذارد/ هنری که به خاطر سختی مدیریت حذف شد!

وقتی جشنواره‌ای جوانانه، هنرمندان جوان را کنار می‌گذارد/ هنری که به خاطر سختی مدیریت حذف شد!
تعداد زیادی از هنرمندان جوان شانس حضور در بیست و ششمین جشنواره ملی جوانان را از دست داده‌اند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، یک روز بیشتر از انتشار فراخوان بیست و ششمین جشنواره ملی هنر های تجسمی جوانان نمی گذرد. در این دوره رشته های اصلی تجسمی شامل گرافیک، تصویرسازی، نقاشی، طراحی، خوشنویسی، مجسمه سازی، نگارگری، کاریکاتور و عکاسی به عنوان بخش های هنری معرفی شده و آماده دریافت آثار از هنرمندان هستند.

نکته قابل توجه فراخوان، حذف برخی از گرایش های رشته هایی مانند خوشنویسی است؛ اعضای شورای سیاست گذاری همانند سال های گذشته خوشنویسی را فقط به خط نستعلیق محدود کرده و از پذیرش آثار در گرایش های شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث، نقاشیخط، معلی و... اجتناب کرده اند!

اکثر هنرمندان جوان رشته خوشنویسی در حوزه نقاشیخط فعال هستند و این رشته متقاضیان بسیاری دارد، اما اعضای سیاست گذاری جشنواره ملی جوانان با بی توجهی و بی مهری تمام حضور آنان در جشنواره ای که مخصوص خودشان است را منع کردند.

رضوان صادق زاده دبیر بیست و ششمین جشنواره ملی جوانان در پاسخ به اینکه چرا گرایش های خوشنویسی در جشنواره تعریف نشده است، به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بحث و گفتگو های بسیاری بین اعضا صورت گرفت و متاسفانه در آخر به این نتیجه رسیدیم که فقط خط نستعلیق در جشنواره تعریف شود.

وی درباره دلایل این تصمیم اظهار کرد: اگر می خواستیم هریک از گرایش های رشته خوشنویسی را به جشنواره اضافه کنیم، خیلی گسترده می شد؛ هر بخش ۳ داور جداگانه می خواهد و به راحتی نمی شود آن را مدیریت کرد. در نتیجه هیئت سیاست گذاری به این نتیجه رسید که سایر گرایش های این بخش حذف شود.

دبیر جشنواره جوانان در پاسخ به اینکه با این تصمیم طیف وسیعی از هنرمندان جوان شانس حضور در این رویداد را از دست می دهند، گفت: بله؛ تعداد زیادی از حضور محروم شدند.

صادق زاده درباره هزینه ایاب و ذهاب هنرمندان برگزیده برای حضور در شهر ایلام اظهار کرد: هرسال رفت و برگشت هنرمندان هر استان بر عهده اداره کل ارشاد آن استان است.

گفتنی است بیست و ششمین جشنواره هنر های تجسمی جوانان ایران به دبیری رضوان صادق زاده با شعار نرسیده به درخت، دو قدم مانده به گل از سی ام مرداد تا سوم شهریور ماه ۱۳۹۸ در ایلام برگزار می شود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1034282{/gallery}

مطالب مرتبط

طراحی و توسعه 'فناوری اطلاعات سراج'