موسسات غیردولتی ارشاد مشمول قانون «ممنوعیت عضویت همزمان مقامات» نمی‌شوند

موسسات غیردولتی ارشاد مشمول قانون «ممنوعیت عضویت همزمان مقامات» نمی‌شوند
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نهادها و موسسات عمومی غیردولتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شمول قانون «ممنوعیت عضویت همزمان مقامات» قرار نمی‌گیرند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، تمام واحدهای ستادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های این وزارتخانه به تازگی ابلاغیه‌ای از سوی لادن حیدری، معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده‌اند که شرایط حضور چند مدیر را در وزارت ارشاد تغییر می‌دهد.

بر اساس این گزارش، با توجه به قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور مبنی بر «ممنوعیت عضویت همزمان مقامات» موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۷۶/۰۷/۰۸ و معاونان و مدیران دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۵) قانون محاسبات عمومی کشور و همچنین کارکنان شاغل در تمام پست‌های مدیریتی و کارشناسی در مدیریت عاملی و سایر مسئولیت‌های اجرایی و عضویت هیات مدیره شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی و سازمان‌ها، اعم از زیر مجموعه خود و زیرمجموعه سایر دستگاه‌ها، این ابلاغیه ارسال شده است.

لادن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس در این باره توضیح داد: قانون دو هفته بعد از ابلاغ در روزنامه رسمی لازم‌الاجرا ست و این وزارتخانه مهلتی برای اجرای آن تعیین نکرده است. صرف ابلاغ قانون به وزارتخانه به منزله وجود نهادها و موسسات مشمول قانون مورد نظر نیست. نهادها و موسسات عمومی غیردولتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شمول قانون یادشده قرار نمی‌گیرند. مضافا اینکه هیچ یک از مدیران و مقامات وزارتخانه همزمان در سمت مدیرعاملی و یا عضو هیات مدیره نهادها و موسسات عمومی غیردولتی نیستند.

وی در مورد نیکنام حسینی پور، مدیرعامل خانه کتاب، قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌ها و دیگر مدیران هم گفت: این افراد ماموریت یافته‌اند در موسسات ارشاد فعالیت کنند. از این رو قانون منعی برای آن ندارد. قانون می‌گوید افراد نباید همزمان در ارشاد و سایر بخش‌ها پستی داشته باشند.

این معاون وزیر در پاسخ به اینکه آیا افراد مامور شده نباید از مبدا حقوق دریافت کنند، گفت: خیر.

انتهای پیام/

افزودن نظر