جزئیات برگزاری «تیر آرت» با حضور ۱۹ گالری

جزئیات برگزاری «تیر آرت» با حضور ۱۹ گالری
دومین دوره تیرآرت، آرتفر تیر، با مشارکت ۱۹ گالری ۴ تا ۷ تیر ماه در پردیس چارسو برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، مریم مجد، مدیر این رویداد درباره ویژگی‌های این دوره «تیر آرت»، گفت: امسال فراخوانی برای گالری‌ها اعلام شد و همه علاقه‌مندان پروپوزال خود را ارسال کردند. در نهایت هیئت انتخاب شامل رزیتا شرف جان، بهزاد حاتم، نگار عظیمی، میرنا عیاد و دنیله بلیچه، ۱۹ گالری را برای حضور در «تیر آرت» انتخاب کردند.

او درباره معیار انتخاب گالری‌ها نیز توضیح دارد: مهم‌ترین نکته‌ای که مد نظر قرار گرفت فعال بودن گالری‌ها در طول سال و اجرای منظم برنامه‌ها بود. در مرحله بعدی برنامه‌هایی که آنها در پروپوزال خود برای شرکت در «تیر آرت» ارائه کردند و کیفیت آنچه در غرفه خود نمایش می‌دهند، مورد توجه هیئت انتخاب قرار داشت.

مجد درباره تعداد آثاری که در هر غرفه به نمایش درمی‌آید، گفت: قصد ما این نیست که در غرفه‌ها تعداد زیادی اثر چیده شود و استانداردهای بین‌المللی را رعایت می‌کنیم تا آثار بهتر دیده شوند. بر همین اساس تعدادی از گالری‌ها با پروژه‌ای از یک هنرمند در «تیر آرت» حاضر می‌شوند و تعدادی دیگر نمایشی گروهی معدود از آثار هنرمندان خود دارند.

مدیر «تیر آرت» یادآور شد: سال گذشته «تیر آرت» با دعوت از گالری‌هایی که تجربه حضور در آرت‌فرهای بین‌المللی را داشتند برگزار شد، اما امسال برای گالری‌ها فراخوان عمومی اعلام کردیم و در نتیجه تعدادی از شرکت کنندگان در رویداد امسال برای اولین بار در یک آرت فِر حاضر می‌شوند. سال گذشته ۱۰ گالری در این رویداد حضور داشتند، اما امسال تعداد گالری‌های «تیر آرت» به ۱۹ رسیده که در این میان ۲ گالری از شهرستان‌ها (اصفهان و شیراز) حضور دارند.

مجد ادامه داد: در کنار نمایش آثار توسط گالری‌ها، نشست‌های فرهنگی و آموزشی «تیر آرت» نیز برگزار می‌شود. موضوع کلی این نشست‌ها «اکوسیستم هنر» است و هشت موضوع مختلف به صورت پنل گفت‌وگو یا سخنرانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیر «تیر آرت» اظهار کرد: سال گذشته پس از برگزاری هفته تیر با همه گالری‌داران، کیوریتورها و افرادی که در این رویداد مشارکت داشتند گفت‌وگو کردیم و نظرات آنها را جویا شدیم تا بتوانیم نقاط ضعف کار را رفع کنیم. بازخوردهای مختلفی از این افراد دریافت کردیم که سعی کردیم از آنها در جهت بهبود کیفیت کار استفاده کنیم. در عین حال مخاطب عام نیز نظرات مثبت و منفی مختلف داشت که همه آنها را شنیدیم و تلاش داریم در دور دوم بهتر باشیم.

رویداد هنری «تیر آرت» ۴ تا ۷ تیر در طبقه ششم پردیس چارسو برگزار می‌شود و گالری‌های اُ، اثر، اعتماد، امروز (اصفهان)، ای جی، ایرانشهر، اینجا، پیرسوک (شیراز)، دستان، راه ابریشم، شیرین، طراحان آزاد، محسن، نیان، والی، هدایت، هما و پروژه کیوریتوریال بادگیر در آن شرکت دارند.

علاقه‌مندان در روزهای ۴ تا ۶ تیر از ساعت ۳ تا ۹ شب و روز ۷ تیر ساعت ۳ تا ۸ شب می‌توانند از این رویداد بازدید کنند.
انتهای پیام

افزودن نظر